Vo francúzskych Alpách vytvára umenie ako z iného sveta: Pozrite si TOP výber

138

V rozprávkovom prostredí francúzskych Álp našiel 63-ročný umelec svoje plátno. Simon Beck sa rozhodol tvorivo vyjadriť práve prostredníctvom zasneženej krajiny. Vytvára zložité geometrické diela, ktoré sa rozprestierajú v okolí nádherných štítov.

snow art simon beck 9
Zdroj: Simon Beck/Instagram
snow art simon beck 10
Zdroj: Simon Beck/Instagram

Hoci podobné diela tvoril pre zábavu už od roku 2004, vážne ich začal brať až v roku 2009. Keď boli na daných miestach vhodné podmienky, uprednostnil tvorenie diel pred lyžovačkou. A čo znamenajú vhodné podmienky? Ideálne rovnú plochu neupraveného snehu, čo zvyčajne predstavuje zasnežené zamrznuté jazero, a predpoveď slnečného počasia na ďalší deň, aby sa dalo dielo pekne odfotiť.

snow art simon beck 7
Zdroj: Simon Beck/Instagram
snow art simon beck 8
Zdroj: Simon Beck/Instagram

Keď Simon vytvoril svoju prvú kresbu, ešte nevedel, ako to bude celé vyzerať. Istý čas však trvalo, kým spolu všetko začalo hrať. Musel si kúpiť digitálny fotoaparát, snežnice a inšpirovať sa na internete. S inšpiráciou však ďaleko nezašiel. Na jeho prekvapenie nič nenašiel, no zároveň ho potešilo, keď zistil, že začína tvoriť niečo nové. Keď bol v roku 2011 po operácii a niekoľko týždňov odpočíval, vytvoril si stránku na Facebooku. Práve vďaka tomuto kroku sa jeho tvorba dostala do povedomia širšej verejnosti.

snow art simon beck 4
Zdroj: Simon Beck/Instagram
snow art simon beck 5
Zdroj: Simon Beck/Instagram

Hoci si pri práci pomáha rôznymi programami, veľkú úlohu hrá počasie. Je nevyhnutné, aby pri fotení finálneho diela svietilo slnko, pretože dôležitým faktorom je aj tieň. Čím nižšie je slnko, tým lepší je výsledok, preto je ideálny čas ráno alebo neskôr popoludní. Dielo však môže zničiť aj vietor, čo sa mu stalo už v Colorade. Dosiahnutie želaného výsledku pozostáva z dosiahnutia viacerých vecí.

snow art simon beck 1
Zdroj: Simon Beck/Instagram
snow art simon beck 2
Zdroj: Simon Beck/Instagram

Simonovi sa to nepochybne darí, preto ho neváhajte podporiť na sociálnych sieťach a napísať nám, ktoré dielo sa vám páči najviac!

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.