Z nepoužitých kusov látok vytvára nádherné umenie: Pozrite si výber toho najlepšieho

2328

Keď hovoríme o látkach v súvislostí s umením, väčšina ľudí si predstaví vyšívanie alebo tvorbu kobercov. 21. storočie však praje pokroku a nevyhlo sa mu ani umenie. Čoraz viac umelcov posúva hranice svojej tvorby a prichádzajú s novými konceptmi. Jednou z nich je aj Bryony Rose Jennings, ktorá vytvára látkové sochy zvierat z nevyužitého alebo odhodeného materiálu. Ten šikovne zošije a vzniká tak skutočne jedinečné umenie.

Každé jej dielo rozpráva svoj vlastný príbeh. Dopĺňa ho o realistické detaily, čím svojim obdivovateľom poskytuje neopakovateľný zážitok. Každý jej výtvor je jedinečný, pretože sa nedrží presne stanovaného postupu a tvorí za jazdy.

Umelkyňa uviedla, že jej cieľom nie je tvoriť realistické diela. V procese tvorby podľa nej nemajú zvieratá dušu. K jej nájdeniu dochádza až v istom bode. Nikdy nevie, kedy to príde, ale keď sa to podarí, jej dielo si začne šľapať vlastnú cestu. Prezradila, že ten moment je pre ňu neuveriteľný, až magický.

Svoju umeleckú dráhu započala v roku 2004 ako dizajnérka šperkov. Keď však v roku 2008 vytvorila z látky prvé dielo, okamžite si získalo veľký ohlas a jej život sa celkom zmenil. Odvtedy až do dnes neprestala tvoriť a neustále nám prináša dychberúce diela. Presvedčiť sa o tom môžete aj na jej Instagrame.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre