Upírsky facelift – kvôli tejto procedúre sa v kúpeľoch nakazili klienti HIV

285

Miestne úrady vyzývajú hostí kúpeľov mesta Albuquerque v americkom štáte Nové Mexiko, aby sa prihlásili na testovanie HIV a tiež hepatitídu B a C. Zistilo sa totiž, že v rámci procedúry s názvom upírsky facelift došlo ku kontaminácii a už viac ako 100 ľudí sa nakazilo vírusom HIV. Tento počet sa ešte môže zvýšiť, pretože viacerí ľudia ešte testovanie neabsolvovali. 

Spomínaná procedúra sa vykonáva nasledovne. Klientovi sa odoberie krv z ruky a následne sa umiestni do centrifúgy, kde sa z krvi oddelia jednotlivé zložky. Odoberú sa krvné doštičky a následne sa pomocou injekčnej striekačky vpichujú do tváre. Táto kúra má spôsobiť vyhladzovanie vrások a zlepšenie kvality pokožky. Procedúra nie je nebezpečná, no zrejme nedošlo k sterilizácii predmetov, ktorými sa vykonáva. 

 

Snimka obrazovky 84
Zdroj: Youtube

Podľa dostupných informácií boli tieto kúpele zatvorené už v roku 2018. Inšpekcia v tom čase objavila mnohé nedostatky a našla ošetrujúcich lekárov bez kvalifikácie. 

ZDROJ

Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.