Útek Pabla Escobara – akým nástrahám musela čeliť jeho rodina?

517

Syn chudobného kolumbijského farmára sa stal známym ako „Kráľ kokaínu“. Vo svojich 35 rokov sa zaradil medzi najbohatších ľudí na svete.

Zdroj Alexander Schimmeck

Pablo Emilio Escobar Gaviria

Notoricky známy drogový díler bol vodca kartelu Medellín, najsilnejšej organizácie na svete, ktorá obchodovala s drogami. Na svojom vrchole kartel riadil významnú časť kokaínu, ktorý vstupoval do Spojených štátov.

Forbes odhadol, že hodnota majetku Pabla Escobara bola na vrchole jeho slávy okolo 30 miliárd dolárov. Obrovské bohatstvo mu umožnilo ovplyvňovať a skorumpovať rôzne sektory kolumbijskej spoločnosti vrátane politiky, presadzovania práva a súdnictva. To neostalo bez následkov.

Útek pred spravodlivosťou

Keď sa s rodinou ukrýval počas zimy v horách, spálil dva milióny dolárov, aby udržal svoju dcéru Manuela v teple. Tento incident sa údajne stal počas jedného z jeho útekov pred úradmi, kedy sa skrývali v provizórnom úkryte, kde nebolo kúrenie. Príbeh ilustruje nielen jeho extrémne bohatstvo, ale aj nebezpečenstvo a nepohodlie, ktorým musela čeliť Escobarová rodina.

Kolumbijská vláda s pomocou Spojených štátov spustila masívne pátranie na zajatie Escobara. Nakoniec bol zabitý počas prestrelky s kolumbijskou národnou políciou v Medellíne 2. decembra 1993.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre