Pekár sa svojimi výtvormi preslávil po celom Japonsku! Ako vyzerajú?

262

V Japonsku nie je nič, čo by bolo možné označiť ako nudné. A to sa týka aj jedla. Od pečiva a sladkosti až po horúce polievky, v každom jedle a občerstvení nájdete niečo nevšedné. Dnes vám ukážeme zaujímavé ryžové koláčiky, z ktorých sa vám budú zbiehať slinky.

Japonský pekár Masaaki Miyake sa špecializuje na výrobu mochi, čo ja druh ryžového koláča, plneného sladenou fazuľovou pastou. Nejde však len o obyčajné koláčiky. Tento talentovaný pekár z nich vytvára hotové umenie!

Vlastní pekáreň Gogashi Beniya, ktorá sa preslávila už po celej krajine. Prečo? Jeho rozkošné koláčiky totiž predstavujú rozkošné bacuľaté zvieratá, ktoré si obľúbia deti aj dospelí. Keďže sa koláčiky formujú z mäkkej a hladkej ryžovej múky, ktorá je navyše lepkavá, možno ich tvarovať do akýchkoľvek podôb. Okrem roztomilých zvierat vytvára Miyake nádherné kvety a postavičky so sezónnou tematikou. Sú také krásne, až pochybujeme, že by sme ich dokázali zjesť. Súhlasíte?

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre