Úžasný výkon Žilinčanov: V júni prešli na bicykloch do práce takmer 104-tisíc kilometrov

37

V rámci celonárodnej súťaže Do práce na bicykli zaznamenali Žilinčania v júni obrovský úspech. Spolu 1 121 súťažiacich v 311 tímoch prešlo takmer 104-tisíc kilometrov, čím sa mesto Žilina zaradilo medzi najlepšie v krajine.

V celonárodnej súťaži Do práce na bicykli sa počas júna zapojilo 1 121 Žilinčanov v 311 tímoch. Podľa hovorkyne mesta Zuzany Ondrášovej odjazdili spolu takmer 104-tisíc kilometrov. Tento výkon posunul Žilinu na popredné priečky v niekoľkých kategóriách.

Zdroj Pexels

Mesto Žilina dosiahlo skvelé výsledky v štyroch hlavných kategóriách súťaže. „Žilina získala druhé miesto v počte tímov a súťažiacich spomedzi všetkých slovenských miest. V počte najazdených kilometrov a ušetrených kilogramov oxidu uhličitého sa umiestnila o stupeň nižšie,“ informovala Ondrášová.

Primátor Peter Fiabáne vyjadril radosť nad úspechom svojich občanov. „Som nesmierne rád, že alternatívne spôsoby dopravy, ktoré sú šetrnejšie k životnému prostrediu, si nachádzajú stále viac priaznivcov medzi Žilinčanmi. Navyše, pravidelná jazda na bicykli má aj významné zdravotné prínosy,“ povedal Fiabáne.

Podrobné výsledky a štatistiky v rámci mesta Žilina budú tradične predstavené počas Európskeho týždňa mobility, ktorý sa uskutoční v septembri. Tento úspech je len začiatkom a ukazuje, že cyklistika má v Žiline veľký potenciál.

Zdroj

Alžbeta Hrajnohová
Ahoj, som Betka. S vášňou pre umenie, písanie a vedomosti som sa rozhodla zdieľať svoje myšlienky a zážitky. Dúfam, že si moje články užijete rovnako, ako ja pri ich tvorbe. Príjemné čítanie!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre