V Amsterdame sa rozhodli, že vyhodené žuvačky budú využívať na výrobu topánok

465

Veda a technika sa neustále posúva dopredu. Dnes je už možné takmer všetko. Aj preto si ľudia stále viac uvedomujú, že veci, ktoré znečisťujú naše prostredie sa niekedy dajú využiť na naozaj užitočnú vec a tým zabijú dve muchy jednou ranou.

Jedna z vecí, ktorá nepoteší nikoho je, keď sa vám prilepí žuvačka na topánku. Vtedy určite väčšina z nás nereaguje práve s kľudom. Ale predstavte si, že by vaša topánka bola vyrobená práve zo žuvačky. A nie je to žiaden vtip.

Amsterdamská odevná spoločnosť Explicit Wear sa rozhodla eliminovať tento problém a začala vyrábať obuv z vyhodených žuvačiek. Spoločnosť spustila projekt „Gumshoe“ partnerstvom s firmou Gumdrop a organizáciou cestovného ruchu IAmsterdam, aby zmenila syntetické vlastnosti žuvačky na úplne nový typ gumy Gum-tec.

Pre jeden pár topánok Gumshoe sa spotrebuje necelý kilogram gumy a keďže sa na uliciach holandského mesta nachádza zhruba 1,5 milióna kg použitých žuvačiek, nie je žiaden problém zohnať tento materiál.

„Vďaka týmto topánkam urobíme veľký krok vpred a zároveň sa priblížime k čistejším uliciam,“ povedal Mustafa Tanriverdi z marketingového a investičného oddelenia v Amsterdame.

Gumshoes sa dajú v súčasnosti predobjednať a na trh budú uvedené v júni. Jeden pár bude stáť 232 dolárov.

https://www.youtube.com/watch?v=f155BH2MErE

Zdroj: goodnewsnetwork

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre