V Pukanci, v okrese Levice, bola nájdená pri výkopových prácach na základnej škole funkčná delostrelecká mína. Privolaným policajným pyrotechnikom sa ju podarilo zneškodniť. Nález identifikovali ako delostreleckú mínu so zapaľovačom ruskej výroby 82 milimetrov a údajne má ísť o kúsok, ktorý pochádza z obdobia druhej svetovej vojny.

O tejto správe informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre. Pyrotechnici zneškodnili muníciu v extraviláne obce.

Polícia zároveň upozornila ľudí, aby pri podobnom náleze vždy privolali policajnú hliadku, muníciu nechytali, nepohybovali sa okolo nej a neprenášali ju. 

Munícia môže byť aj po desiatkach rokov aktívna a môže spôsobiť vážne zranenia, ktoré dokážu ohroziť život ľudí. 

ZDROJ1, ZDROJ2

Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.