V Banskej Štiavnici bola ohlásená bomba – preverujú viaceré zariadenia, vrátane súkromnej základnej školy

80

Nie je to prvýkrát. Niečo podobné sa stalo už v roku 2022, pár mesiacov po útoku Ruska na Ukrajinu, keď súkromná škola, ktorej majiteľ je podnikateľ z Ruska, obdržala výhražný list. Vtedy sa vyhrážky našťastie nepotvrdili.

Od dnešného rána však na viacerých miestach v Banskej Štiavnici zasahujú policajné orgány aj s pyrotechnikmi, z dôvodu ohlásenia bomby. Prešetrujú už spomínanú súkromnú školu Guliver, ale aj budovy na veľkom Námestí sv. Trojice, ktoré museli uzatvoriť.

Palickap/wikimediacommons

„Už od od šiestej rána informácie preverujeme v teréne. Robíme všetko pre bezpečnosť detí, prepátravame aj širšie okolie,“ potvrdila banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Z uvedených zdrojov je známe, že terčom vyhrážok by mohol byť podnikateľ Michal Tynkovan, pôvodom z Ruska, ktorého rodina má v meste mnoho prevádzok, vrátane súkromnej základnej školy a škôlky.

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre