V blízkosti dánskeho fjordu postavili prvý z 9 domčekov na strome a vedzte, že je jedinečný

455

Útek pred všednými starosťami je jednou z vecí, o ktorej všetci snívame. Či už ide o pobyt pri mori, alebo jednoduchý víkendový kemp pri jazere. Ak ale obľubujete lesné prostredie, tak Dánsko vám ponúka skvelú možnosť, resp. Rasmus Lybæk, ktorý sa rozhodol vytvoriť zasnenú destináciu obklopenú nádhernou dánskou prírodou, v blízkosti fjordu Mariager na polostrove Als Odde.

Løvtag nachádzajúci sa na strome je už v prevádzke a pripravený vítať prvých návštevníkov. Zatiaľ bol postavený len jeden z deviatich domčekov. Lybæk, fascinovaný Larsenovým štýlom a skúsenosťami s dizajnom na malom priestore, si nemohol vybrať nikoho iného. Veril, že práve on dokáže dokonale preniesť sen do reality. A podarilo sa. Jedným z najlepších ekologických aspektov tohto projektu je, že žiadne stromy nebudú poškodené alebo odstránené kvôli stavbe. Namiesto toho sú tieto „domčeky“ navrhnuté tak, aby strom cez ne mohol rásť.

Tento prvý príbytok je postavený okolo borovice, zatiaľ čo druhý a tretí sa plánujú postaviť okolo duba a buku.

Domčeky sú postavené 6-8 metrov nad zemou, pričom dostanete sa k ním jednoducho po drevenom moste. Rozloha tejto prvej konštrukcie predstavuje 31 m², má dve spálne, kuchynku, obývaciu izbu, jedálenský kút, strešnú terasu a kúpeľňu. Tí, ktorí majú radi pohodlie sa nemusia obávať, pretože je tam zavedená voda aj elektrina. Treehouse je plne k dispozícii na rezerváciu. Má dostatočnú kapacitu na to, aby sa tam pohodlne zabývali 4 osoby. Cena za noc začína od 415 dolárov pre dve osoby a zahŕňa aj ľahké raňajky.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre