V Edinburghskej zoo majú netradičné zvieratá z LEGA a pozrite sa ako na takého tučniaka reagovali živé jedince

701

Škótska zoologická záhrada sa môže pochváliť netradičnou atrakciou. Čoskoro tam budú vystavené rôzne zvieratá postavené z LEGA. Pozrite si však najmä zábavný moment, keď sa skupina tučniakov stretla so svojim náprotivkom väčším ako oni samotní. Ten však nebol živý, ale išlo o sochu vytvorenú z LEGA.

Túto originálnu atrakciu zaviedli v edinburghskej zoologickej záhrade, ktorá vydala niekoľko fotografií zobrazujúce zmätených tučniakov Rockhoppera. Tieto milé zvieratká boli prekvapené zo svojho neživého „spolubývajúceho“. Tučniak bol vyrobený z 3 200 tehličiek tejto známej stavebnice a je to jeden z prvých modelov, ktoré dorazili do zoologickej záhrady. Každá z týchto sôch bude v životnej veľkosti.

Momentálne pracujú na vytvorení až 30 rôznych LEGO sôch znázorňujúcich zvieratá, na ktoré využijú viac ako 1 milión kúskov. Medzi nimi budú aj zvieratá ako kosatka, žralok či chobotnica. „Sme nesmierne nadšení, že prinášame BRICKLIVE Ocean do Edinburgskej zoo, najmä preto, že je to prvýkrát, čo budú niekde takto vo svete vystavení,“ povedal Lyndy Donaldson, manažér zoologickej záhrady.

„Sochy sú neuveriteľne životaschopné. Medzi nimi je aj veľryba dlhá 4 metre, ktorá je postavená s použitím takmer 200 000 tehál LEGO. Bude to naozaj zábavné pre všetkých našich návštevníkov a skvelé miesto pre celé rodiny. Návštevníci zažijú množstvo interaktívnych zážitkov a budú mať navyše aj možnosť vyrobiť si vlastné modely z LEGA a vziať ich domov.“

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre