V Holandsku je legálna nielen marihuana. Amsterdam je hniezdom rozkoše, prostitútkam tu postavili aj sochu.

2322

Vyše 8000 prostitútok rôznych národností na jednej ulici. Najstaršie remeslo na zemi nájdete všade, ale v Holandsku je naviac aj legálne. Slávne neslávna ulica Red Light District je hniezdom tohto nerestného potešenia. Okrem samotných bordelov sa tu nachádzajú aj sex shopy a múzeá sexu.

Foto od mrlaugh

Prostitúcia bola legalizovaná v roku 1988. Holandská vláda sa riadila jednoduchou teóriou – čo nie je zakázané, nie je ani tak lákavé. Paradoxne zlegalizovanie obchodu so sexom znížilo v tejto oblasti „podnikania“ kriminalitu. Amsterdam je na svoj otvorený prístup veľmi hrdý. Prostitúcia, pornografia a ľáhké drogy sú podľa zástancov tohto liberálneho postoja prirodzenou súčasťou ľudského bytia a práca v erotickom biznise je ako každá iná. Dievčatá platia dane, nemajú za sebou pasáka a majú k dispozícii zdravotnú starostlivosť. O ich bezpečnosť sa stará všade prítomná polícia.

Red Light District fotografia
Foto od lynhdan

V uliciach môžte stretnúť mladých aj starších mužov (alebo ženy), prechádzajúce sa páriky či skupiny mladých ľudí, ako si obzerajú červené výklady. Nebolo by to nič zvláštne, keby namiesto kabeliek neboli vystavené krásne ženy vo zvodných polohách a erotickej spodnej bielizni.

Zaujímavým faktom je, že prostitútky nájdete len v červených neónom vysvietených oknách. Aj keď je ich práca povolená, nesmú postávať na ulici a tak oslovovať možných klientov.

Photo by Wikimedia

Aby sa prostitúcia prijala ako normálna práca aj medzi ostatnými obyvateľmi, postavili pred jeden z kostolov sochu zvanú Belle. Má ľudí žiadať o to, aby rešpektovali poskytovateľov erotických služieb.

Photo by wikimedia

Čomu sa vyhnúť pri návšteve tejto ulici rozkoše? Rozhodne sa vyhnite fotografovaniu pracujúcich žien. Varovné cedule nájdete na každom okne či strip bare. Ak sa teda nechcete dostať do zbytočných problémov, nechajte mobily aj fotoaparáty v taške či zadnom vrecku.

Dajte si pozor aj na drobných zlodejov, ktorí nebudú váhať využiť príležitosť vyprázdniť vaše vrecká. Nekupujte taktiež nič od drobných dílerov potĺkajúcich sa po uliciach. Je veľká pravdepodobnosť, že sa vás pokúsia okradnúť alebo aspoň ošklbať. Kúpiť predražený práškový cukor môžte aj doma.

Ak vás Red Light District zaujal alebo ste len na túto ulicu plnú potešenia zvedaví, môžte si rezervovať ubytovanie priamo v centre diania. V Amsterdame je však toho k videniu oveľa viac. :)

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre