V Indii sa narodilo dievčatko s ôsmimi končatinami. Považujú ho za zázračné dieťa

2157

Aj keď to možno považovať za neobyčajnú situáciu, v Indii k nej nedošlo prvýkrát – v krajine sa opäť narodilo dieťa so štyrmi nohami a rukami. Dievčatko považujú za zázračné dieťa a prirovnávajú ho k hinduistickej bohyni Lakšmí (bohyňa šťastia), ktorá má tiež viacero rúk.

1dieta
Zdroj: Youtube

Podľa informácií je Kareena, matka dieťaťa, v poriadku a rovnako aj samotné dievčatko. Okrem nadmernému množstvu končatín nemá dieťa údajne žiadne ďalšie problémy. Dôvod, prečo sa dievčatko narodilo s ôsmimi končatinami, je zatiaľ neznámy. Predpokladá sa, že tento stav je spôsobený polyméliou. Táto porucha spôsobuje, že jedinec sa narodí s ďalšími nadbytočnými končatinami. Vo väčšine prípadov sa však vytvorí jedna alebo dve končatiny. 

ZDROJ1, ZDROJ2

Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.