V Los Angeles vymysleli naozaj originálny spôsob, ako pomôcť bezdomovcom

517

V Los Angeles vymysleli naozaj zaujímavý spôsob ako pomôcť ľuďom bez domova. Peniaze z parkovania totiž pôjdu na dobrú vec.

Začiatkom tohto týždňa predstavitelia miest a obcí v Los Angeles odhalili šesť nových farebných parkovacích automatov, ktoré zbierajú mince na charitatívne projekty, napr. charitu typu „Skid Row“ C3 – nezisková organizácia venovaná obyvateľom bez domova.

homeless fotografia
Foto od flightlog

Popri získavaní cenných finančných prostriedkov pre ľudí žijúcich v chudobe, zákonodarcovia tiež dúfajú, že kampaň možno „obmedzí ich agresívne správanie“.

Tieto automaty taktiež získajú peniaze prostredníctvom sponzorských darov, ktoré predstavujú hodnotu až 3500 amerických dolárov.

Hovorca LA Times povedal, že tieto automaty boli darované a ich údržba spojená s ich prevádzkou bude stáť asi 5000 dolárov, ale generovať budú až 21.000 dolárov za rok zo sponzorstva, ďalej budú produkovať najmenej 16.000 dolárov, plus všetky peniaze zozbierané a získané od verejnosti.

Sú podobné typickým parkovacím automatom na kľúč. Boli postavené v centre Milwaukee v septembri, ako aj v Denveri, Washingtone DC, Detroite a Indianapolise. Niektoré z nich nájdete v Grand Parku v El Pueblo, v blízkosti hotela Alexandria a v St. Vincent Jewelry Centre.

Zdroj: goodnewsnetwork

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre