V malazijskej džungli čoskoro otvoria najdlhší tobogán na svete, ktorý je dlhý viac ako kilometer

934

Milovníci tobogánov a cestovania sa majú na čo tešiť. Svet obleteli zábery pracujúcich robotníkov, ktorí usilovne stavajú najdlhší tobogán na svete. A pravdou je, že to nebude len taká hocijaká atrakcia pre deti.

 

Jeho výška sa jednotlivými časťami mení, no v niektorých miestach je aj 70 metrov nad zemou a samotná dĺžka predstavuje až 1 140 metrov, čiže viac ako kilometer! Pre milovníkov takejto atrakcii to bude hotový raj na zemi, no je potrebná aj určitá dávka odvahy. Tobogán stavajú v džungli na ostrove Penang, ktorý sa nachádza v Malajzii. Doterajší rekord pritom výrazne prekoná. Súčasný najdlhší tobogán má „len“ 605 metrov a nachádza sa v New Jersey.

Jazda touto atrakciou vám potrvá niečo okolo 5 minút a pri šmýkaní dosiahnete rýchlosť až 60 km/h. Generálny riaditeľ parku Sim Choo Kheng povedal, že predstavitelia Guinness World Record budú prví, ktorí si vyskúšajú jazdu ešte predtým, ako mu bude oficiálne udelený titul najdlhšieho tobogánu na svete. „Naším plánom bolo vybudovať tobogán, ktorý by návštevníkom umožnil prejsť a vidieť celý park a nie to, aby sme prelomili svetový rekord. Som však hrdý na to, čo sme dosiahli,“ povedal generálny riaditeľ zábavného parku.

Keďže stavitelia veľmi dbajú aj o zachovanie zelene, tak nechceli kvôli tejto atrakcii rúbať stromy, a preto sa snažili postaviť túto obrovskú vodnú „šmýkalku“ tak, aby zeleň zostala v celej oblasti nedotknutá. Zábavný park Escape spolu s týmto tobogánom by mali slávnostne otvoriť už v auguste tohto roku.

Zdroj

Foto: youtube

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre