V Markíze štrajk nebude, Kovačiča na obraz už ale nikdy nepustia, RTVS organizuje štrajkový pochod na pondelok

429

Redaktori Markízy oznámili, že zatiaľ nevstupujú do ostrého štrajku. Vedenie súhlasilo s ich požiadavkami.

Redaktori vo videu zverejnenom na internete hovoria, že vedenie televízie súhlasilo so všetkými ich požiadavkami potichu, preto o tom musia informovať oni. Vedenie v stredu uviedlo, že so štrajkovým výborom ukončilo rokovania a nespokojným redaktorom odkázalo, že môžu podať výpovede. Spor v Markíze sa začal po parlamentných voľbách, avšak vyhrotil sa 26. mája, keď moderátor Michal Kovačič v závere relácie Na telo prehovoril o nátlaku od vlastného vedenia.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Adel Ghannam (@adel_fresh)

Redaktori tvrdia, že dostali prísľub od vedenia a ich podmienky budú splnené. Zostávajú v štrajkovej pohotovosti a odchod z televízie odmietajú.

Vedenie Markízy ocenilo, že zamestnanci nevstúpia do štrajku, avšak v reakcii odkázali, že je nemysliteľné, aby zamestnanci, ktorí „zneužili vysielací priestor na neautorizované vysielanie“, boli naďalej tvárami televízie. Aj keď Michala Kovačiča priamo v stanovisku nespomínajú, ide o jasný odkaz.

Zastavili reláciu Na telo, ktorú dlhé roky moderoval, stiahli ho z vysielania, ale ako zamestnanca ho zatiaľ neprepustili. Vo štvrtok podvečer mu však dali pomerne otvorene najavo, že ho na obraz už nikdy nepustia. Taktiež je pre nich nemysliteľné, aby Kovačič do budúcna reprezentoval záujmy redaktorov a moderátorov.

V RTVS naopak prišli s oznámením, že na pondelok organizujú 3-hodinový výstražný štrajkový pochod. Zamestnanci štátneho telerozhlasu budú štrajkovať od 12.00 do 15.30.

RTVS/facebook

„Pôjde o prvý štrajk v histórii RTVS. Po výstražnom štrajku situáciu vyhodnotíme a sme pripravení zorganizovať aj ďalšie štrajky,“ vravia členovia Štrajkového výboru RTVS. Nemajú v pláne vstupovať do vysielania ani ho nijako prerušiť.

Štrajk sa bude konať deň pred začiatkom júnovej schôdze parlamentu, na ktorej budú poslanci pokračovať v rokovaní o zrušení RTVS a vytvorení Slovenskej televízie a rozhlasu.

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre