V Nepále je jedno z najnebezpečnejších letísk na svete a najnovšie si vyžiadalo ďalšie obete

724

Jedno z najnebezpečnejších letísk sveta sa nachádza v Nepále. Najnovšie tam došlo k ďalšej smrteľnej nehode, pri ktorej zahynuli traja ľudia a ďalší traja sa zranili. Ide tak o jednu z najnovších negatívnych vizitiek pre letisko Lukla, tiež známe ako Tenzing-Hillary.

Lukla Airport fotografia
Foto od sunriseOdyssey

Túto sobotu vzlietlo lietadlo z dráhy a narazilo do vrtuľníka, ktorý stál na mieste. Pri nehode zomrel pilot lietadla a taktiež dvaja policajti, ktorí stáli v blízkosti celého incidentu. Dôvod, prečo vlastne k havárii došlo, je však nejasný. Navyše, k tomuto incidentu došlo v dobrom počasí.

Letisko, ktoré je často označované za jedno z najnebezpečnejších na svete, je hlavnou bránou do regiónu Everest a leží v nadmorskej výške 2 850 metrov. Vzlietnúť, ale aj pristáť na ňom je skutočne veľmi ťažké, pretože dráha je veľmi krátka, nachádza sa doslova na okraji útesu a je obklopené majestátnymi horami. Pred necelými dvoma rokmi došlo za podobných okolností k úmrtiu dvoch pilotov, zatiaľ čo v roku 2008 pri pristávaní prišlo o život 18 ľudí, medzi ktorými boli najmä turisti.

Lukla Airport fotografia
Foto od nubui

Letisko je veľmi zaujímavé a nachádza sa v mimoriadne krásnom prostredí hôr. Nepál je známy svojou jedinečnou prírodou aj horami, ktoré obľubujú najmä milovníci hôr a horolezci. Práve toto letisko je jedno z tých, ktoré títo dobrodruhovia vyhľadávajú, pretože sa považuje za hlavnú vstupnú bránu do nimi vyhľadávaného regiónu. Ako takmer všetko, aj toto letisko má však svoju odvrátenú tvár a zdá sa, že jeho nebezpečná poloha je akousi daňou za krásnu polohu.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre