V nevadskej púšti neďaleko Las Vegas sa objavil záhadný monolit

319

Záhadný monolit sa cez víkend objavil v nevadskej púšti, čo vyvolalo špekulácie o jeho pôvode a účele. Podobné objekty sa pred štyrmi rokmi objavili po celom svete, no nikto sa k ich autorstvu neprihlásil.

Objekt bol objavený políciou v Las Vegas počas pátrania a záchrannej akcie severne od Las Vegas Valley. Polícia uviedla, že počas svojich akcií často vidia zvláštne veci, ale tento nález je výnimočný. Monolit, ktorý je vysoký, obdĺžnikový a reflexný, bol nájdený v oblasti Gass Peak, obľúbenej turistickej destinácii asi hodinu severne od Las Vegas. Fotografie, ktoré polícia zverejnila na sociálnych sieťach, ukazujú monolit umiestnený v členitom teréne.

Zdroj: www.bbc.com

 

Podobnosť s monolitmi z roku 2020

Monolit v Nevade sa podobá na podobné objekty, ktoré sa objavili po celom svete v roku 2020, vrátane Utahskej púšte, Rumunska, Kalifornie a na ostrove Isle of Wight. Tieto objekty vyvolali množstvo špekulácií o ich pôvode, pričom niektorí veria, že ide o umeleckú inštaláciu. Dodnes sa nikto neprihlásil k ich autorstvu.

Inšpirácia z vesmírnej Odyssei?

Monolit v Nevade svojím vzhľadom pripomína objekty z filmu „2001: Vesmírna odysea“ režiséra Stanleyho Kubricka, kde sa objavujú impozantné čierne monolity vytvorené neviditeľnými mimozemskými bytosťami. Tento nový objav opäť oživil špekulácie a otázky ohľadom týchto tajomných objektov.

Zdroj: news.sky.com

Záhada okolo monolitov pokračuje a ich pôvod zostáva nejasný, pričom každý nový objav prináša nové otázky a špekulácie.

Zdroj1 Zdroj2

Alžbeta Hrajnohová
Ahoj, som Betka. S vášňou pre umenie, písanie a vedomosti som sa rozhodla zdieľať svoje myšlienky a zážitky. Dúfam, že si moje články užijete rovnako, ako ja pri ich tvorbe. Príjemné čítanie!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre