V Nórsku sa môžu pochváliť takouto skvelou zipline dráhou, ktorá vás prenesie ponad krásne vodopády, hory a fjordy rýchlosťou 100 km/h!

791

Nič pre málo odvážnych. Atrakciu Zipline resp. zjazd na lane si môžete vyskúšať takmer kdekoľvek, avšak na také niečo musíte mať aj dostatok odvahy. Všade po svete existuje mnoho takýchto ponúkaných zjazdov, ako napr. zipline cez Grand Canyon, Niagarské vodopády a teraz už aj cez malebné hory a fjordy v Škandinávii.

 

Flåm Zip Line v Nórsku je oficiálne najdlhšou škandinávskou lanovou dráhou. Spustia vás z výšky 1380 m. n. m. a dosiahnete rýchlosť až 100 km/h. Najdlhší zipline dráha na svete sa nachádza v Spojených arabských emirátoch – je dlhá viac ako 990 metrov. Zatiaľ čo tá nórska je asi „len“ z polovice taká dlhá, nič jej to neberie na jedinečnosti a obrovskom zážitku, ktorý vo vás zanechá. Nájdete ju na neďaleko letoviska Aurlandsfjord, kde je krajina skutočne krásna – plná hôr, údolí a vodopádov. Táto šialená jazda začína vo Vatnahalsene a končí v meste Kårdalen.

Počas výletu môžete navštíviť aj blízku koziu farmu. „Bude zábava sledovať reakcie, ale musíme byť trpezliví, pretože veľa ľudí o tejto atrakcii ešte nevie,“ povedal miestny farmár Pål Mikkel Dalsbotten, ktorý investoval milión norských korún (100 000 dolárov), aby sa zipline dokončila. „Z dlhodobého hľadiska si myslíme, že sa nám bude dariť a taktiež veríme, že veľa ľudí si to sem príde vyskúšať,“ dodal.

Už teraz to však vyzerá, že to bola dobrá investícia a ľudia začínajú prichádzať v čoraz väčšom počte. Atrakciu bola otvorená minulý rok v auguste. Každý deň je sprístupnená od 10:00 do 17:00. Ak sa nachádzate niekde poblízku alebo smerujete do Nórska, toto môže byť jeden zo skvelých tipov, ktoré si tam môžete vyskúšať. Srdce nejedného milovníka adrenalínu určite zaplesá.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre