V Poľsku platí nový zákaz. Autá registrované v Rusku nebudú môcť vstúpiť do krajiny

231

Od 17. septembra platí v susednom Poľsku nový zákaz. Krajina zakázala osobným autám, ktoré sú registrované v Rusku, vstupovať na poľské územie.

Bez ohľadu na to, či je vlastník občanom Ruska alebo iného štátu, obmedzenie sa dotkne všetkých, ktorí majú auto registrované v Rusku. O zákaze informoval poľský minister vnútra Mariusz Kamiňski s tým, že ide o ďalšiu formu sankcií uvalených na Moskvu v dôsledku ruskej invázie na Ukrajinu.

Zdroj: freepik

Zákaz doteraz platil len pre nákladné autá. Od minulého roka zakázalo Poľsko a pobaltské štáty, ako Litva Lotyšsko a Estónsko, vstupovať ruským turistom na ich územie. Rusko predstavuje podľa Kamiňskeho v súčasnosti obrovskú hrozbu pre medzinárodnú bezpečnosť.

Čo si o obmedzení myslíte? 

ZDROJ

 
Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre