Od 17. septembra platí v susednom Poľsku nový zákaz. Krajina zakázala osobným autám, ktoré sú registrované v Rusku, vstupovať na poľské územie.

Bez ohľadu na to, či je vlastník občanom Ruska alebo iného štátu, obmedzenie sa dotkne všetkých, ktorí majú auto registrované v Rusku. O zákaze informoval poľský minister vnútra Mariusz Kamiňski s tým, že ide o ďalšiu formu sankcií uvalených na Moskvu v dôsledku ruskej invázie na Ukrajinu.

Zdroj: freepik

Zákaz doteraz platil len pre nákladné autá. Od minulého roka zakázalo Poľsko a pobaltské štáty, ako Litva Lotyšsko a Estónsko, vstupovať ruským turistom na ich územie. Rusko predstavuje podľa Kamiňskeho v súčasnosti obrovskú hrozbu pre medzinárodnú bezpečnosť.

Čo si o obmedzení myslíte? 

ZDROJ

 
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.