V rakúskych Alpách došlo k obrovskému zosuvu skál

304

Rakúske Alpy sú jednou z najkrajších prírodných lokalít v strednej Európe, ktoré ponúkajú okrem krásnych výhľadov aj veľa športových aktivít. Nasledujúca správa preto nepoteší žiadneho milovníka tohto miesta. V pohorí Silvretta, v rakúskej spolkovej krajine Tirolsko, došlo k masívnemu zosuvu skál.

Pri zosuve skál sa čiastočne odtrhol vrchol 3400 metrov vysokej hory Südgipfel. Na videách, ktoré boli zverejnené, je vidieť skaly rútiace sa údolím ako prívalová vlna. 

austria alps mountains summer flachau
Zdroj: pxfuel

Rakúska polícia preletela vrtuľníkom ponad dvojkilometrový úsek v blízkosti hraníc so Švajčiarskom, kde k zosuvu došlo. Podľa dostupných policajných zdrojov si zosuv skál nevyžiadal žiadne obete alebo zranených. Informácie sa budú naďalej aktualizovať. 

ZDROJ

 

Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.