V rumunskom letovisku Costinešti vybuchla námorná mína. Odborníci aktuálne pracujú na jej zneškodnení

151

Pred hotelom v rumunskom letovisku Costenešti došlo k obrovskému výbuchu. Podľa informácií narazila námorná mína na mólo a následne explodovala. Na mieste počas celého dňa zasahoval tím potápačov, ktorí sa zameriavajú na zneškodňovanie výbušných zariadení. 

„Od mora fúka silný vietor a more je rozbúrené. Bude to náročný zásah. Je to vysoko riziková operácia… Tieto námorné míny sú nebezpečenstvom nielen pre plavbu, ale aj pre pobrežné aktivity,“ vyjadril sa člen rumunských námorných síl.

Nestalo sa prvýkrát, čo tu potápači museli riešiť námorné míny. Od začiatku vojny na Ukrajine ide už o piaty prípad. Podľa prvotných informácií v dôsledku incidentu nedošlo k materiálnym škodám ani k zraneniu osôb. 

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre