V Škótsku vyrástlo obrovské bludisko, v ktorom sa „stratíte“ na približne 2,5 hodiny

413

Takéto masívne bludisko z kukurice, rozprestierajúce sa na 2 hektároch pôdy poteší nielen jeho pozemných návštevníkov, ale aj vzdušné drony, ktorým sa naskytne veľmi zaujímavý pohľad. Bludisko má tvar morskej korytnačky, pričom jeho uličky sú dlhé až 6 km. Ak sa tam teda vydáte, tak budete vedieť, že to bude veľmi kvalitná prechádzka.

Foto od youtube

Túto atrakciu postavil tím záhradkárov v Cairnie Fruit Farm, ktorá sa nachádza v Škótsku. Na danej farme vyrastie podobné bludisko každý rok, pričom menia jeho tvar, resp. výzor. Farmári teraz počkajú až do októbra, kedy dosiahne kukurica výšku až 2,5 metra. Zber sa potom uskutoční po Halloweene. Manažér Radu Moldovan, ktorý pracuje na farme už 12 rokov povedal, že návštevníkom zväčša trvá asi dve a pol hodiny, kým prejdú celé bludisko. Momentálne sú však jeho steny relatívne nízke, keďže ho len nedávno vysadili.

Foto od youtube

V predošlých rokoch malo bludisko tvar ježka, neskôr sa zmenilo na BFG Roalda Dahla či Darth Vadera. „Tento rok sme sa rozhodli, že chceme znázorniť environmentálnu tému, takže vytvorili sme morskú korytnačku.“ V prípade, že máte cestu do Škótska alebo sa tam práve nachádzate, tak skúste si túto atrakciu prejsť, prípadne nám zanechajte svoje recenzie.

Foto od youtube

 

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre