V španielskych uliciach sa odohrala tradičná paradajková bitka. Spotrebovalo sa až 120 ton paradajok

189

Aj tento rok sa v uliciach španielskeho mestečka Buňol konal už tradičný festival La Tomatina, ktorého história siaha až do roku 1945. Účastníci obľúbeného podujatia sa na hlavnej ulici mesta vzájomne ohadzujú paradajkami. Tento rok sa akcie zúčastnilo približne 15 000 ľudí, ktorí mali k dispozícii asi 120 ton paradajok.

Zdroj: flickr

Bitka sa začína na poludnie, trvá približne hodinu a po jej skončení sú ulice či steny domov čistené technickými službami. Mnohí častníci si počas bitky chránia oči plaveckými okuliarmi a po skončení sú pre nich prichystané sprchy.

Základný lístok na festival La Tomatina stál tento rok 12 eur. Na akcii sa každoročne zúčastňujú ľudia z celého sveta. Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že ide len o bizarnú formu plytvania jedlom, festival má naozaj úspech.

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre