V Taliansku postavia takéto úžasné lesné domčeky, ktoré sú symbolom symbiózy ľudí s prírodou

1549

Milánske štúdio Peter Pichler Architecture vyvinulo veľmi zaujímavý a jedinečný koncept udržateľných stromových domčekov v talianskych Dolomitoch. Neulahodia len vášmu oku, ale aj životnému prostrediu a budúcim nájomcom.

Foto od boredpanda

Drevené domy sú súčasťou existujúceho hotela a mali by sa postarať o nový zážitok. Ich nájomníci budú totiž žiť v lese s maximálnym spojením s prírodou. Geometria s ostrými strmými strechami je inšpirovaná okolitými stromami a je vyrobená z miestneho dreva. Veľkosť týchto domčekov sa pohybuje od 35-45 metrov štvorcových a budú mať 2 poschodia. Na prízemí bude obývacia izba a oddychová zóna, na prvom poschodí zas spálňa s kúpeľňou.

Foto od boredpanda

Projekt je koncipovaný ako forma cestovného ruchu, kde príroda a integrácia architektúry zohrávajú primárnu úlohu. „Veríme, že budúcnosť cestovného ruchu je založená na vzťahu ľudskej bytosti s prírodou. Dobre integrovaná a udržateľná architektúra môže tento vzťah posilniť a to je dôležité,“ vyjadrila sa spoločnosť.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre