V Taliansku testujú novinku. Zavádzajú bezplatné taxíky pre ľudí, ktorí odchádzajú z nočných klubov pod vplyvom alkoholu

166

Talianske ministerstvo dopravy uzavrelo dohodu so šiestimi nočnými podnikmi v krajine. Týka sa bezplatných taxíkov pre návštevníkov, ktorí sa pre požitý alkohol nebudú môcť dostať domov svojím vozidlom. Hlavná myšlienka tohto projektu nie je zlá, no tamojšia spoločnosť to nevníma veľmi pozitívne.

„Ak ste starší a musíte ísť domov z lekárskej prehliadky, platíte si taxík. Ak ste mladý, opitý a potrebujete ísť domov z diskotéky, štát to zaplatí. Nie je to krajina pre starých ľudí, ale pre opitých mladých ľudí,“ uvádza nespokojný používateľ na Twitteri.

taxi car bokeh lights
Zdroj: freepik

Okrem nespokojných názorov sa tiež vytvára otázka, či je takýto experiment prospešný najmä kvôli tomu, že Taliansko už teraz bojuje s obrovským problémom nájsť vo večerných hodinách voľný taxík. Tento problém pociťujú hlavne obyvatelia Ríma.

Projekt napriek nespokojnosti bude realizovaný do polovice septembra a sľubuje si zníženie nehôd. Či sa to vďaka tomuto projektu podarí, je zatiaľ otázne. Štatistiky sú však hrozivé. Od začiatku roka zomrelo na talianskych cestách počas víkendov 759 ľudí. Toto číslo je výrazne vyššie ako v minulom roku.

ZDROJ

Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.