V Turecku stojí zábavný park s viac ako 2 000 atrakciami a je 3-krát väčší ako Disney’s Magic Kingdom

1334

Hľadači vzrušenia majú k dispozícii absolútne nový cieľ, ktorý skutočne stojí za to. V tureckej Ankare otvorili nový obrovský zábavný park s názvom Wonderland Eurasia, v ktorom budete mať k dispozícii množstvo zaujímavých atrakcií pre návštevníkov.

Foto od youtube

Pri slávnostnom otvorení bol aj turecký prezident Tayyip Erdogan. Nový park sa môže pochváliť rozlohou 1,3 milióna metrov štvorcových. Už teraz ho považujú nie len za symbol a pýchu tohto mesta, ale celého Turecka. Vzhľadom na všetky atrakcie, ktoré sú pre hostí v parku dostupné ani niet divu prečo.

Park sa skladá z 26 hlavných dráh, vrátane 14 horských a dokopy s neuveriteľnými 2 117 menšími atrakciami. K dispozícii je napríklad aj 75-metrová veža a oblasť o veľkosti 20 000 metrov štvorcových určená pre dinosaury. Okrem všetkých atrakcií, je park tiež domovom druhej najväčšej fontány na svete, ktorá má výšku až 120 metrov.

Foto od youtube

Avšak, nie každý je stavbou tohto parku nadšený. Podľa agentúry Reuters, celá táto paráda stala 256 miliónov dolárov a jej postavenie trvalo viac ako päť rokov. Mnohí teraz pre dlhý čas jeho stavania majú obavy. Ankarský úrad Zväzu komôr tureckých inžinierov a architektov sa dokonca vyjadril, že videli dôkazy o hrdzavení na horských dráhach aj iných atrakciách. Napriek tomu tamojší prezident Erdogan trvá na tom, že je to dobrá voľba a nový park prinesie do rozpočtu veľa peňazí.

Foto od youtube

Väčšie zábavné parky boli v posledných rokoch veľkým lákadlom a stavali sa po celom svete. Najväčší krytý zábavný park na svete sa nachádza v Dubaji, zatiaľ čo ten absolútne najväčší zábavný park na svete sa nachádza v Bahrajne. Zdá sa, že tieto parky sú veľkým zdrojom príjmov.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre