V týchto krajinách môžete žiť v luxuse za lacný peniaz

314

V dnešnej dobe sa náklady na život neustále zvyšujú a je čoraz ťažšie dovoliť si viesť vytúžený životný štýl. Dobrou správou je, že na svete sú stále miesta, kde môžete žiť luxusne za normálny peniaz. A tu je zopár z nich.

Malajzia

Hlavné mesto Kuala Lumpur je dôkazom príťažlivosti Malajzie. Tu dominujú panoráme mesta vysoké mrakodrapy, ako napríklad ikonické dvojičky Petronas. Pouličné trhy a zelené parky zároveň poskytujú nekonečné možnosti zábavy. Náklady na život v Kuala Lumpur sú v porovnaní s inými svetovými mestami podobnej veľkosti primerané. Nájomné za jednoizbový byt v centre mesta sa pohybuje v priemere okolo 600 až 800 dolárov mesačne. Stravovanie v špičkových reštauráciách vám neurobí dieru do vrecka, luxusné jedlo pre dvoch stojí približne 30 až 50 dolárov. Okrem hlavného mesta ponúkajú malajzijské ostrovy a pláže raj pre tých, ktorí túžia po luxusnom oddychu. Pobyt v rezorte na pláži môže stáť len 100 až 150 dolárov za noc, čo návštevníkom umožní dopriať si rozmaznávajúce kúpeľné procedúry a gurmánske kulinárske zážitky. Malajzijská doprava je tiež neuveriteľne cenovo dostupná. Spoľahlivá sieť vlakov, autobusov a taxíkov spája hlavné mestá a turistické destinácie. Mesačný lístok na verejnú dopravu v Kuala Lumpur sa dá kúpiť za menej ako 25 dolárov, čo uľahčuje spoznávanie všetkého, čo táto podmanivá krajina ponúka.

Zdroj Esmonde Yong

Panama

V Panama City v Paname môžete získať byt v luxusnej štvrti za približne 1 500 dolárov mesačne. Ani nákupy potravín vám nevyčerpajú peňaženku – týždenný nákup potravín pre dve osoby vás vyjde na približne 100 dolárov. V špičkových reštauráciách sa môžete stravovať za 15 dolárov na osobu. Okrem cenovo výhodného luxusu sa Panama môže pochváliť rozmanitou krajinou, z ktorej budete žasnúť. Od kozmopolitnej atmosféry Panama City s vysokými mrakodrapmi až po pláže Bocas del Toro – každý si tu nájde niečo pre seba. Nízke životné náklady v Paname sa vzťahujú aj na zdravotnú starostlivosť. Vďaka prvotriednym zdravotníckym zariadeniam a cenovo dostupným službám zdravotnej starostlivosti môžete uprednostniť svoje blaho bez toho, aby ste museli vyčerpať svoje úspory. Ak si chcete oddýchnuť, teplé podnebie a uvoľnený životný štýl v Paname vytvárajú dokonalé prostredie na relaxáciu. Či už sa prechádzate historickými uličkami Casco Viejo alebo sa opaľujete na ostrovoch San Blas, pokoj nájdete na každom kroku.

Zdroj Luis Aleman

Thajsko

Bangkok v Thajsku je centrom vzrušenia, kde moderné mrakodrapy stoja vedľa starobylých chrámov. Tu si môžete užívať kozmopolitný životný štýl bez toho, aby ste si urobili dieru do vrecka. Prenájom jednoizbového bytu v centre mesta môže stáť len 400 dolárov mesačne. Stravovanie v luxusných reštauráciách vás vyjde len na 10 až 20 dolárov za jedlo. Pre tých, ktorí túžia po blaženosti na pláži, lákajú thajské pobrežné klenoty ako Phuket a Koh Samui s krištáľovo čistou vodou a palmami. Či už si leňošíte v luxusnom rezorte, alebo si užívate vo vile na pláži, náklady na život sú stále dostupné. Priestranná vila so súkromným bazénom vás môže vyjsť len na 1 000 až 1 500 dolárov mesačne, čo ponúka pohodlie za zlomok ceny, ktorú by ste zaplatili inde. Okrem pláží ponúka severná oblasť Thajska očarujúce mestá ako Chiang Mai, kde na vás čakajú starobylé chrámy a hory. Tu si môžete prenajať štýlový apartmán už za 300 dolárov mesačne, pričom vám v rozpočte zostane dostatok miesta na objavovanie miestnej kuchyne a rušných nočných trhov.

Zdroj Sumit Chinchane

Mexiko

Jedným z najlepších miest pre luxusné bývanie v Mexiku je Playa del Carmen. Tento pobrežný klenot s nedotknutými plážami s bielym pieskom a tyrkysovou vodou láka bývalých obyvateľov aj turistov. Napriek luxusnej atmosfére sú tu náklady na život mimoriadne nízke. Nájomné za jednoizbový byt v centre mesta sa pohybuje v priemere od 500 do 700 dolárov mesačne. Stravovanie v luxusnej reštaurácii vás nebude stáť viac ako 20 až 30 dolárov za jedlo. Mexiko City, pulzujúce hlavné mesto, je ďalším horúcim miestom pre luxusný život s nízkym rozpočtom. Tu si môžete dopriať prvotriedne jedlá, kultúrne zážitky a luxusné nákupy bez toho, aby ste si urobili dieru do peňaženky. Nájomné za jednoizbový byt sa pohybuje od 400 do 600 dolárov mesačne, takže vám zostane dostatok peňazí na objavovanie nekonečných atrakcií mesta. Tí, ktorí hľadajú pokojnejší životný štýl, môžu zvážiť odchod do dôchodku v pôvabnom meste San Miguel de Allende. Tento koloniálny klenot je známy svojimi malebnými uličkami, historickou architektúrou a prosperujúcou komunitou bývalých diplomatov. Náklady na život sú tu výrazne nižšie ako v mnohých západných krajinách, takže môžete žiť ako v kráľovskej rodine aj so skromným rozpočtom.

Zdroj Filip Gielda

Portugalsko

Životné náklady v Portugalsku sú v porovnaní s európskymi krajinami primerané. Napríklad prenájom jednoizbového bytu v centre Lisabonu vás vyjde na približne 800 až 1 000 dolárov mesačne, čo je zlomok toho, čo by ste mohli zaplatiť v iných európskych mestách. Dokonca aj v menších mestách alebo mestečkách môžete nájsť očarujúce ubytovanie za rovnako očarujúce ceny. Gurmáni sa môžu tešiť z portugalských gastronomických špecialít bez toho, aby museli vyprázdniť svoje peňaženky. Pochutnajte si na čerstvých morských plodoch, popíjajte svetoznáme portské víno a vychutnávajte si pastéis de nata (koláčiky s krémom) bez toho, aby ste sa obávali, že vyčerpáte svoj rozpočet. Jedlo pre dvoch v reštaurácii strednej triedy vás môže vyjsť na 30 až 50 dolárov, takže v rozpočte vám zostane dostatok miesta na kulinárske objavovanie. Okrem cenovej dostupnosti ponúka Portugalsko aj vysokú kvalitu života. Vychutnajte si stredomorské podnebie krajiny s viac ako 300 slnečnými dňami v roku a leňošte na plážach alebo objavujte historické dláždené ulice. Portugalsko je pokladnicou prírodných krás a kultúrnych zázrakov, od malebného regiónu Algarve na juhu až po očarujúce údolie Douro na severe.

Zdroj Nick Karvounis

Zdroj

Michaela Hric
Ahoj, volám sa Michaela. Veľmi rada čítam, cestujem, varím, no a samozrejme píšem. Prajem príjemné čítanie :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre