Husí agenti: Brazílska väznica zaviedla netradičný bezpečnostný systém

220

Brazílska väznica posilnila svoj bezpečnostný systém netradičným spôsobom. Strážne psy totiž vymenila za niečo väčšie a hrozivejšie. Husi. Stalo sa tak 20. decembra. Od tohto dňa sa po obvode väznice Sao Pedro de Alcantara preháňajú kŕdle husí. Nahradili psích predchodcov a dnes hliadkujú, aby nikto neušiel.

birds, geese, ornithology
Autor tejto fotografie je hobbyknipse

Okrem prestávok v jazierku starostlivo strážia títo husí agenti priestory väznice. Hliadkujú na zelenej ploche medu vnútorným plotom a vonkajším múrom. Zamestnanci uviedli, že sú mimoriadne ostražité, čo z nich robí ešte lepšie strážne zvieratá než psy.

empty room
Autor tejto fotografie je Emiliano Bar

Marcos Roberto de Souza, riaditeľ zariadenia, prezradil, že majú trojstupňovú ochranu. Tá sa skladá z elektronického dohľadu, ľudského dohľadu a napokon dohľadu husí. Riaditeľ väznice dokonca uviedol, že starostlivosť o husi je aj cenovo dostupnejšia v porovnaní so psami.

white swan on green grass near lake during daytime
Autor tejto fotografie je Nick Fewings

Husi sú už dlhé stáročia považované za skvelý „strážny systém“. Nielenže sú skvelým alarmom, ale majú aj skvelé inštinktívne ochranné vlastnosti, čím sú na stráženie lepšie ako psy, ba dokonca ako ľudia. Tu sa však zoznam výhod nekončí. Husi vidia aj ultrafialové svetlo a majú pozoruhodne dobré videnie do diaľky, vďaka čomu vycítia pohyb omnoho skôr ako človek. Okrem toho hlasno reagujú a sú veľmi teritoriálne, čo z nich robí skutočne dobré strážkyne.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.