Vďaka starým rodičom má ich dvojročná vnučka na záhrade takúto neuveriteľne úžasnú pevnosť v téme Harryho Pottera

692

Milovníci Harryho Pottera, pripravte sa na to, že sa zamilujete. Nepôjde však o žiadnu postavu z tohto veľdiela, ale o hotové kráľovstvo. Starí rodičia dali postaviť svojej dvojročnej vnučke Logan na záhrade raj v podobe tématickej pevnosti. Táto rodina pochádza z Kanady.

Hrad je neuveriteľný, zamilujete si ho na prvý pohľad. Dave a Ruby Dunlop sa rozhodli potešiť svoje vnúča jedinečným dvojposchodovým čarovným hradom, ktorý jej bude závidieť aj nejeden dospelý. A to doslova. Úžasná stavba predstavuje zmes hradu Rokfort, Ollivanderovho obchodu s prútikmi, nástupištia 9¾ a dokonca aj časti privátnej jazdy Dursleyovcov. Ďalej obsahuje súpravu metiel, trampolínu, tajný poklop, ako aj tématický drevený most. Vo vnútri hlavnej veže sa nachádzajú kreslá s motívom sovy, krásny luster a dokonca aj šmykľavka, ktorá vedie z veže.

Pevnosť je zaplavená „skrytými“ prekvapeniami, akými sú hračky, hry, rokfortská guľa či zásuvkový kufrík v štýle Fantastických zvierat. Na schodisku visia portréty riaditeľa Albusa Dumbledora, Harryho, Rona a Hermiony, mapa školského areálu a taktiež list s pozvaním do Rokfortu. Na hornom poschodí je dokonca krásna posteľ, malá kuchynka, no aj elektrický krb, ktorý bude udržiavať teplotu v zime.

Trvalo šesť týždňov, kým sa podarilo postaviť tento dom v kanadskom meste Alberte, no potom ho premiestnili do Spencerville v štáte Ontario. Rodina odmietla odhaliť cenovku, no je známe, že takéto domčeky si ľudia objednávajú za 15 – 250 tisíc dolárov od firmy, na ktorej čele je Tyson Leavitt. „Moja dcéra a jej partner sú veľkými fanúšikmi Harryho Pottera, no nikto z nás nevie navrhnúť ani len izbu, nieto ešte domček! Cítili sme, že by bolo veľmi pekné, keby mala Logan špeciálne miesto iba pre seba či kamarátov. Takže sme Tysonovi dali úplnú slobodu,“ povedal Dave.

Dave povedal, že jeho vnučka miluje tráviť čas v tomto kráľovstve a niekedy v ňom stráca pojem o čase, pretože je tam skutočne dlho, čo ho teší. Vodí si tam kamarátky i súrodencov. „Mali by ste vidieť jej tvár, keď sa tam hrá. Sme z toho absolútne nadšení. Dúfame, že za päť až šesť rokov sa podarí ešte pripevniť zipline dráhu, ktorá začne na balkóne veže Rokfortu.“ Pevnosť bola navrhnutá v priebehu niekoľkých hodín. Trvalo dva dni, kým ju previedli do 3D návrhu a vytvorili plány na stavbu.

Tyson, ktorý prevádzkuje malý rodinný podnik Charmed Playhouses, stavia luxusné domčeky pre ľudí v Severnej Amerike, ako aj vo Veľkej Británii, Číne a Mexiku. Domčeky, ktoré vyrába pre deti všetkých vekových skupín, opísal ako „domčeky v menšom rozsahu, no s väčšou fantáziou“. Medzi doterajšie návrhy patrí napríklad hrad princeznej s tematikou Disney a vežu Rapunzel, pirátsku loď kapitána Hooka či hobití domček.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre