Vďaka tomuto nábytku a pár trikom sa z vašej kúpeľne stane luxusná

108

Len čo do kúpeľne vojdete, budete sa cítiť ako v raji. Nech okolité farby, vône a materiály navodia vo vás pocity relaxácie a doprajú vám naplno sa oddať očistným rituálom. Základ je mať správny kúpeľňový nábytok a doplnky. Zariaďte si kúpeľňu vďaka našim tipom. 

Nábytok odolný voči vode a vlhkosti

Koľkokrát zo svojej kúpeľne vyjdete červený ako rak a z dverí sa ženie para, akoby ste sa tam venovali nejakej mágii? A teraz si predstavte, že váš nábytok nemá nohy, aby mohol takto naparenú miestnosť opustiť. Možno aj nohy má, ale sú mu zbytočné, pretože je aj tak pripevnený ku stene. Keď sa však časom kúpeľňovému nábytku lepšie prizriete, zistíte, že zatiaľ čo vy ste si užívali blahodarné chvíle vo vani či v teplej sprche, váš nábytok bojoval proti vlhkosti, nie veľmi úspešne. Pozor, kúpeľňový nábytok musí byť zhotovený z materiálov, ktoré sa neznehodnotia vplyvom vlhkosti.

 

Ako sa o kúpeľňový nábytok starať

 

  • Ak sa kúpeľňový nábytok nachádza v bezprostrednej blízkosti vane či sprchového kúta, chráňte ho zástenou alebo sprchovacím závesom.
  • Vždy je lepšie, ak je kúpeľňový nábytok zavesený na stene, teda sa nedotýka mokrej podlahy.
  • Uskladňujete v skrinkách dekoratívnu kozmetiku? Je vhodné ju umiestniť do košíčkov alebo dno zásuvky opatriť ochranným papierom. Mastná farba očných tieňov by mohla skrinku trvalo zafarbiť.
  • Pri čistení kúpeľne myslite aj na nábytok. Zaslúži si utrieť od prachu či zubnej pasty.

 

Farby a svetlá vo vašej kúpeľni

Vplyv farieb nehodno podceniť, zverte im do rúk svoju náladu! Stavte na teplé a neutrálne farby kúpeľne, teplé biele, krémové a béžové tóny. Svetlé odtiene dreva hrajú prím. Rozhodnite sa pre kúpeľňový nábytok v odtieňoch duba či javora. Netreba sa však báť ani sýtych a výrazných farieb. Zemité zelené farby na skrinkách alebo dlaždiciach majú moc upokojiť vaše myšlienky. Využite aj silu dekoratívneho osvetlenia. Lampičky s vhodným IP krytím v okolí umývadla, vane alebo sprchového kúta budú pôsobiť dekoračne a navyše budú aj praktické.

 

Kúpele u vás doma

Je veľa spôsobov, ako aj bežnú kúpeľňu premeniť na luxusnú.

 

  • Majte v kúpeľni radiátor určený na sušenie uterákov.
  • Inštalujte do kúpeľne podlahové vykurovanie, aby ste nohy vždy kládli na teplú podlahu.
  • Využite masážne sprchové hlavice, parnú sprchu, perličkový kúpeľ vo vlastnej vani, bidet… 
  • Majte poruke odkladací priestor na oblečenie, uteráky, napr. v podobe drevenej lavičky či nemého sluhu.
  • Vyčleňte si v kúpeľni priestor, kde si môžete posedieť, kým sa venujete kozmetickým rituálom.

 

Aj kúpeľňový nábytok môže byť elegantný, sofistikovaný, a pritom praktický. Na stránkach mojnabytok.sk nájdete kúpeľňový nábytok a doplnky pre veľké aj malé kúpeľne. Presvedčte sa, že existujú riešenia aj pre váš priestor. 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre