Vedeli ste, že Internet má svojho patróna?

744
zdroj: wikipedia

Patrónov, ku ktorým sa modlia veriaci nemajú len krajiny či niektoré povolania. Svojho patróna má aj internet – a nie, nie je to nijaký Edward Snowden či Julian Assange. Volá sa Izidor Sevillský a za patróna internetu ho vyhlásil pápež Ján Pavol II.

Svätý Izidor žil niekedy na prelome šiesteho a siedmeho storočia a okrem toho, že bol sevillským biskupom bol aj veľmi učený a napísal rozsiahle dielo – dvadsať zväzkové Etymologiae, jeho pokus o spísanie všetkého dovtedajšieho poznania. V Etymologiae nájdete všetko od etymológie slov cez medicínu, astronómiu a právo až po agrikultúru, jedlo a oblečenie (ak by bol niekto veľmi zvedavý, dá sa kúpiť). Je teda celkom pochopiteľné, prečo bol vyhlásený za patróna internetu práve on.

K svätému Izidorovi existuje, rovnako ako aj k iným svätcom, modlitba, ktorú si môžete nájsť, ako inak, na internete. Takže keď budete mať v najbližšej budúcnosti problémy s pripojením na internet, môžete to skúsiť. A určite sa ju pomodlite predtým, ako sa rozhodnete ponoriť do útrob Deep Webu…

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre