Nuž, vegetariáni tentokrát zrejme ohrnú nosom. Čo sa stane, keď nemecký mäsiar otvorí hotel? V pohode to možno označiť aj za vegetariánsku nočnú moru. Na stenách izieb sú párky, klobásy a rôzne druhy mäsových výrobkov. Vankúše sú v tvare klobásy a na rôznych miestach sú napodobeniny tohto výrobku, ale aj také mydlo vyzerá ako klobása.

Foto od youtube
Foto od youtube

Na prízemí “Wurstaurant” budete mať k dispozícii kompletnú ponuku jedál týkajúcich sa tohto obľúbeného mäsového produktu. Tento jedinečný hotel nájdete len 40 minút jazdy južne od Norimbergu. Nazýva sa Bratwurst a otvorili ho iba minulý rok v septembri. Napriek jeho krátkemu pôsobeniu sa mu už teraz darí veľmi dobre. Navštivujú ho hostia z celého sveta a naberá na popularite.

Foto od youtube

Nápad vytvoriť niečo také dostal Hail Mary, ktorý sa snažil udržať miestnu predajňu mäsiarstva, ktorá sa nachádza vo väčšine miest a kedysi bola pilierom nemeckej ekonomiky. V dobe hypermarketov či supermarketov je však naozaj veľmi ťažké udržať tieto menšie obchody v prevádzke.

Foto od youtube

“Chcel som z toho urobiť atraktívne miesto pre celý svet.” Rodina Boebel tam vyrába a predáva mäso už od 19. storočia. “Chcem ukázať, že aj malé obchody môžu prežiť v prípade, že máte dobré nápady,” povedal majiteľ. Nie je to po prvýkrát, kedy tento 48-ročný muž takto kreatívne propaguje svoju značku. Má aj vlastné zelené vozidlo, ktorým rozváža svoje výrobky. Taktiež spustil globálny internetový obchod, kde si objednávajú jeho výrobky spotrebitelia z ďalekých krajín, ako je napr. Hawai či Jamajka.

Foto od youtube

Avšak, hotel do ktorého investoval približne 700 000€ predstavuje úplne inú úroveň propagácie vlastnej značky. Nie je najväčší, práve naopak – má iba 7 izieb. “Na izbách je zvláštny ich komplexný dizajn,” hovorí majiteľ a mäsiar. Celý interiér je naaranžovaný v mäsovej tématike. Podniky ako tento veľmi pomáhajú vylepšiť cestovný ruch v danej oblasti aj napriek tomu, že táto malá dedinka Rittersbach nachádzajúca sa v Bavorsku má len 300 obyvateľov.

Foto od youtube

Hostia si odtiaľ môžu vziať na pamiatku suveníry, a to vrátane konzervovanej mletej klobásy ochutenej pivom, kávou a dokonca aj čokoládou. Majiteľ spolu s jeho manželkou Monikou tiež organizujú workshopy týkajúce sa výroby ich špeciálnych druhov klobás. V ponuke majú niečo aj pre moslimov či židov.

Foto od youtube

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť