Veľký bariérový útes sa čoskoro pochváli skutočne jedinečným podvodným hotelom

534

Ďalšia jedinečná atrakcia je na svete. Podvodný hotel čoskoro otvorí svoje brány na skutočne jedinečnom mieste. Stráviť jednu noc totiž bude môcť pod vodou a s rybami. Je to zážitok, na ktorý budete určite spomínať veľmi dlho. Ani cena, ktorú zaplatíte vám nevyrazí dych.

Veľký bariérový útes sa čoskoro pochváli svojím prvým podvodným hotelom. Ten bude stáť hneď pri ostrove Lady Musgrave. 36-metrový plávajúci pontón bude mať tri poschodia, z ktorých jedno sa bude nachádzať tri metre pod vodou. Poskytne tak ponorné akvárium až pre 24 osôb. Každá izba bude ponúkať 360° výhľad na jeden z najcennejších systémov koralových útesov na planéte, zatiaľ čo na poschodí bude pontón pôsobiť ako základňa pre šnorchlovanie, potápanie a výlety loďou.

„Bude tiež hostiť podvodné observatórium s UV osvetlením, takže návštevníci môžu zažiť útes v noci,“ povedal ministerka cestovného ruchu – Kate Jones. Vláda prispela sumou 1 milión dolárov na rozvoj hotela, ktorý má byť závislá na solárnej energii a z veľkej časti bude vyrobený z recyklovateľných materiálov, pričom výstavba má byť dokončená v apríli 2020.

Veľký bariérový útes je do značnej miery závislý na príjmoch z cestovného ruchu, pretože jeho ochrana sa zabezpečuje z fondu a očakáva sa, že vďaka tomuto novému hotelu zarobia každý rok viac ako 1,8 milióna dolárov. Dvojdňový pobyt vás bude stáť približne 550 dolárov, čo v skutku nie je až tak veľa. Koniec koncov, ako často idete na tropickú dovolenku s tým, že pomôžete tým zachrániť jeden z najznámejších prírodných krás sveta?

Zdroj

Foto: youtube

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre