Veľký zvrat v prípade únosu študentky v Bratislave, stíhanie za znásilnenie zastavili!

215

Prípad unesenej a znásilnenej študentky Soni v septembri 2023 prebral celé Slovensko. Bezbrannú mladú ženu páchateľ uniesol z autobusovej zastávky v Petržalke. Záchranári ju po 26 hodinách našli znásilnenú, na tele mala známky fyzického násilia. Neskôr z trestného činu obvinili záchranára Ivana P.

Radovankostiviar/wikimediacommons

Avšak teraz, po takmer 10 mesiacoch, nastal v prípade veľký zvrat. Bolo zastavené trestné stíhanie páchateľa a nepostaví sa ani pred súd. Dôvodom mala byť duševná choroba obvineného. Súd vydal predbežný príkaz na jeho umiestnenie do zdravotníckeho zariadenia.

„Trestné stíhanie bolo uznesením dozorujúcej prokurátorky Krajskej prokuratúry Bratislava zastavené. Dôvodom rozhodnutia o zastavení trestného stíhania I.P. bola skutočnosť, že tento v čase spáchania oboch skutkov v dôsledku duševnej choroby, ktorou trpel, nevedel ovládať svoje konanie a ani rozpoznať nebezpečenstvo svojho protiprávneho konania. Tento záver vyplynul z vykonaného pomerne rozsiahleho znaleckého dokazovania,“ povedala hovorkyňa bratislavskej krajskej prokuratúry Gabriela Kováčová.

Zdroj niu niu

Polícia prijala oznámenie o nezvestnosti študentky minulý rok v septembri. Zmizla medzi treťou a štvrtou hodinou v noci. Zo zastávky v bratislavskej Petržalke, kde vystúpila z autobusu to mala domov zhruba 150 metrov. Našli ju v bezvedomí a intoxikovanú pri nemocnici v bratislavskej Petržalke. 22-ročná žena mala na tele odreniny, reznú ranu a viacero viditeľných vpichov. Páchateľa zadržali na nasledujúci deň po jej zmiznutí, mali proti nemu dostatok dôkazov. Študentkino DNA policajti objavili na kľučke na sťahovanie okien v páchateľovom aute, na plachte v jeho byte, aj vo vani.

Zdroj 1, Zdroj 2

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre