Viete aké povolania vykonávali rodičia Jackieho Chana? Takúto kombináciu by ste pravdepodobne nečakali

233

Rodičia Jackieho Chana mali celkom fascinujúcu minulosť. Jeho otec Charles Chan krátko pracoval ako tajný agent počas čínskej občianskej vojny a matka, Lee-Lee Chan, nebola drogová dílerka v pravom slova zmysle, ale skôr silná a odolná žena.

Zdroj Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America

Charles Chan – otec

Charles Chan sa narodil 18. decembra 1914 v okrese He v Čínskej republike. Bol radcom generála Ku Chu-tunga v čínskej národnej revolučnej armáde, ale po nešťastnom incidente so služobnou zbraňou bol prepustený. Neskôr pracoval na nákladnej lodi vo Wu-chane, kde sa stal lídrom údržbárov. Spolu so svojou skupinou bol zatknutý japonskými orgánmi za pašovanie a počas väznenia svedkom desivých popráv.

Lee-Lee Chan – matka

Lee-Lee Chan sa narodila v roku 1916. Keď jej prvý manžel zomrel pri bombových náletoch vo Wu-chane, mala 28 rokov a dve malé dcéry. Kvôli nedostatku peňazí odišla sama do Šanghaja, pričom svojim dcéram povedala, že sa vráti.


Lee-Lee v Šanghaji zistila, že obchodovanie s ópiom je výnosné a rozhodla sa riskovať a kúpiť ho. Pri kontrole prístavu jej ópium objavil dôstojník Charles a chcel ju zatknúť. Všimol si však modrý kvet v jej vlasoch, symbolizujúci stratu manžela alebo detí počas vojny v Číne. Po vypočutí jej príbehu sa nad ňou zľutoval, vrátil jej ópium a nechal ju odísť.

Neskôr sa Lee-Lee obrátila na hazardné hry, ktoré jej chvíľu prinášali úspech. Keď prišla o všetko, Charles jej pomohol získať späť založené veci a ich priateľstvo sa prehĺbilo.

Lee-Lee a Charles emigrovali do Hong Kongu, kde vychovali Jackieho. Ich príbeh je inšpiratívny aj zložitý zároveň, formuje cestu rodiny a v konečnom dôsledku prispieva k pozoruhodnej kariére Jackieho Chana.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre