Viete ktorá krajina je najžiadanejšou na svete a aké sú tie ďalšie? Európa v tomto jasne dominuje

524

S lahodným jedlom, nádhernou rozmanitou krajinou a starobylými mestami nie je žiadnym prekvapením, prečo ľudia na celom svete vyhľadávajú a hrnú sa do Talianska. Práve táto krajina je totiž tou najžiadanejšou atrakciou na svete.

italia fotografia
Foto od Babelphotography

Ak ste boli čo i len v jednom meste alebo aj malom mestečku, tak sa určite zhodnete na tom, že je to skutočne jedinečná krajina. Taliansko za číslo jedna označila štúdia organizovaná webovou stránkou TravelSupermarketthis. Využila k tomu Google Planner a to tak, že hľadali kľúčové slová a zistili mesačný priemerný počet vyhľadávaní v každej krajine. Štúdia ukazuje, že Taliansko je jasným víťazom a vyhľadávali ho najmä ľudia z krajín ako USA, Kanada, Rusko, Brazília, Čína, Mexiko a India.

Pre Američanov, Islanďanov, Nórov a Alžírčanov bolo zas najväčším lákadlom Španielsko. Podľa tohto prieskumu zas Austrálčania najviac túžili po dovolenke na Maledivách. Medzi najžiadanejšie destinácie po Taliansku patrilo Španielsko, Austrália, Grécko a Francúzsko. „Zaujímavé je, že európske krajiny dominujú medzi dovolenkovými destináciami na celom svete, presnejšie až štyri z piatich najlepších sa nachádzajú práve na starom kontinente,“ povedal Joey Tyson, redaktor cestovného ruchu spoločnosti TravelSupermarket.

italia fotografia
Foto od 12019

Ak ste jedným z obrovského množstva ľudí, ktorí v tomto roku plánujú výlet do Talianska, tak výlet na gondole po Benátkach, nakupovanie v Miláne alebo prechádzka záhradami Boboli sú najvyššou zárukou kvality a niečo, čo by ste si v žiadnom prípade nenechali újsť. Taliansko je okrem iného známe aj tým, že má neuveriteľné pláže, horské dedinky a fascinujúce miesta svetového dedičstva. No nájdete tam toho skutočne oveľa viac, stačí si vyraziť. Táto krajina je skrátka zárukou kvality.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre