Vlasy sú korunou krásy a tenisky kráľovnami pohodlia

148

Ak ste ešte neprepadli kultu inteligentných hodiniek, ktoré dokonale mapujú aktivity človeka, tak hurá na to. Okrem iných dôležitých informácií sa dozviete aj to, koľko krokov ste za deň urobili. Táto informácia nie je zaujímavá len z pohľadu prehľadu o aktivitách, ale aj preto, že vďaka nej konečne fakticky uvidíte, ako veľmi dostávajú vaše nohy zabrať.

Pohodlie ruka v ruke so zdravím

Ak patríte k tým, ktorí svoje dni trávia neustále v pohybe, potom by pre vás mala byť otázka výberu obuvi kľúčová. Nohy vás nosia celý život, preto je na mieste dopriať im patričnú starostlivosť.

 

Odmenia sa vám dlhoročne dobre slúžiacim pohybovým aparátom a predídete nepríjemným bolestiam chrbtice. Výber topánok, samozrejme, nie je žiadna alchýmia, ale niekoľko pravidiel pri voľbe obuvi platí – predovšetkým dbajte na to, aby klenba chodidla bola správne podporená, nie príliš tvrdo, ale ani poddajne. Len tak zaistíte, že vaše nohy budú mať dostatočnú podporu aj z ortopedického hľadiska. Bohatý výber kvalitnej obuvi nájdete napríklad na .

Na „dámičku“ v teniskách

V posledných rokoch sa do módy čoraz viac dostáva trend, v ktorom hrajú ústrednú rolu tenisky. sú v kurze obzvlášť. Dajú sa totiž kombinovať tak, aby boli nositeľné aj k elegantným outfitom, či k šatám.

 

Je však nutné podotknúť, že k týmto módnym experimentom je potrebné mať patričnú dávku vkusu a cit pre jednotlivé kombinácie. Tenisky by v tomto prípade nemali byť hlavným prvkom outfitu, ale perfektným doplnkom, ktorý korunuje originálne zladenie oblečenia. A to vrátane farieb a strihu. Ten by mal byť moderný, s prihliadnutím k účelu a forme, a lichotivý k postave. Hoci dnes pravidlá prakticky neexistujú, je vhodné držať sa pri zemi a kombinovať opatrne.

 

Ak si neviete „teniskovo – elegantné“ variácie predstaviť, inšpirujte sa na módnych blogoch, sú ich stovky. Jeden z nich nájdete aj na stránkach spomínaného e-shopu, kde sa okrem iného dočítate aj to, ako si štýlovo zaviazať šnúrky.

Štýl podlieha určeniu

Teniskový „street style“ je výrazne odlišný od športových modelov. Väčšinou ide o jednoduchú obuv, novšie trendy však dostávajú do popredia výrazné, masívnejšie tenisky na platforme. Tu ide predovšetkým o vec vkusu a kombinácie. Tieto typy tenisiek však rozhodne nie sú vhodné na šport.

 

Športové kúsky vyberajte predovšetkým podľa toho, na aký šport ich plánujete využívať a predovšetkým, či ide o indoorovú alebo vonkajšiu aktivitu. Výhodou je, že existuje mnoho univerzálnych športových tenisiek, ktoré majú široké spektrum využitia. Väčšiu pozornosť však venujte výberu tenisiek, pokiaľ v nich plánujete pravidelne behať.

 

Pri behu sú nohy extrémne zaťažované, takže potrebujú kvalitnejšiu stielku i ďalšie nevyhnutné vlastnosti.

 

Zdroj obrázka:

Pravosudov Yaroslav / Shutterstock.com

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre