Vo Švédsku postavili hotel, ktorý je jediný svojho druhu a ponúkne jedinečné výhľady na severské svetlá

615

Minulý rok sa objavili novinky, že Arctic Bath Hotel and Spa bude čoskoro otvorený a ponúkne ubytovanie ako z iného sveta. A to doslova. Takéto jedinečné zariadenie ste ešte nevideli, pretože neexistuje. Nachádza sa na zamrznutej rieke v severnom Švédsku. Tento hotel na vode je ponúkaný najmä ako miesto, odkiaľ môžete pozorovať severské svetlá aj polárnu žiaru. Čoskoro začne prijímať prvé rezervácie.

Foto od Facebook

„Arctic Bath je jediný svojho druhu. Ponúkne špeciálny zážitok,“ povedala AnnKathrin Lundqvist, jedna z hlavných dizajnérok hotela. „Pri jeho stavaní sa spojilo toľko myšlienok, inžinierskeho umenia a vynaliezavosti, aby sme poskytli návštevníkom taký zážitok, aký nikde inde nezažijú,“ dodala. Tento pobyt skutočne ponúka neuveriteľne intímny a izolovaný zážitok. Na vode sa nachádza jeho šesť kabín, ktoré v závislosti od ročného obdobia na rieke Lule plávajú alebo sú na nej zamrznuté. Všetky izby majú Wi-Fi pripojenie, klimatizáciu i kúrenie.

Foto od Facebook

Kúpeľná časť obsahuje štyri sauny, k dispozícii je miestnosť, kde si užijete horúci kúpeľ, no okúpať sa môžete aj vonku pod holým nebom. Stredom kruhového tvaru hotela je vonkajší priestor, kde sa hostia môžu opaľovať alebo skočiť do studenej vody, pričom budú mať priamo nad sebou polárnu žiaru. Táto jedinečná stavba bola navyše navrhnutá tak, aby nemala žiadny negatívny vplyv na životné prostredie. Pobyt stojí vyše 5 tisíc dolárov a táto suma zahŕňa ubytovanie, raňajky, večere aj vstup do kúpeľov.

Rezervovať si ho návštevníci budú môcť od februára 2020 do februára 2021. Miesta sú však veľmi limitované a o tento zážitok je aj napriek relatívne vysokej cene záujem.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre