Vo veku 114 rokov zomrel najstarší muž na svete

91

Najstarší muž na svete zomrel vo veku 114 rokov, necelé dva mesiace pred svojimi 115. narodeninami. Juan Vicente Perez z Venezuely bol Guinnessovou knihou rekordov potvrdený ako najstarší žijúci muž na svete, keď mal 4. februára 2022 112 rokov a 253 dní.

Svoju dlhovekosť pripísal tvrdej práci, odpočinku počas sviatkov, skorému chodeniu do postele, každodennému pitiu pohára aguardiente (silný alkohol), láske k Bohu a tomu, že ho vždy nosí v srdci.

@Limportant_fr/X

Pán Perez sa narodil 27. mája 1909 a bol 60 rokov ženatý s Ediofinou del Rosario Garciovou, ktorá zomrela v roku 1997. Spolu mali 11 detí.  6 synov a 5 dcér. A neskôr mali 42 vnúčat, 18 pravnúčat a 12 prapravnúčat.

V roku 2019 oslávil 110. narodeniny, čím sa stal prvým mužským superstoročníkom z Venezuely. Prežil dve svetové vojny a pandémiu COVID.

Očakáva sa, že ďalším najstarším žijúcim mužom na svete bude Gisaburo Sonobe z Japonska, ktorý má 112 rokov, pričom sa čaká na potvrdenie od jeho rodiny, uviedol Guinness World Records.

Zdroj

Dominika Božiková
Ahojte, volám sa Dominika. Som mamina, už druhýkrát na materskej. A aby mi úplne nepreplo, rozhodla som sa robiť aj niečo iné ako variť, pozerať dookola Labkovú patrolu a prebaľovať plienky, tak dúfam že sa Vám môj obsah bude páčiť. :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre