Polícia v obľúbených talianskych Benátkach aktuálne vyšetruje, čo mohlo spôsobiť fosforeskujúco zelené zafarbenie vody v kanáli Canal Grande, hlavnej dopravnej tepne mesta. 

Najvyšší predstaviteľ samosprávy Luca Zaia sa o farebnej tekutine vyjadril aj na Twitteri. Uviedol, že na zafarbenie vody upozornili miestni obyvatelia a zverejnil fotografie výraznej zelenej tekutiny, ktorá sa údajne rozšírila až k slávnemu mostu Rialto. 

Talianski hasiči spoločne s agentúrou na ochranu životného prostredia Arpa odobrali vzorky, ktoré majú určiť príčinu zafarbenia. Mnohé správy hovoria, že by mohlo ísť o nebezpečnú tekutinu. 

Objavili sa dokonca aj špekulácie, že by mohlo ísť o prácu klimatických aktivistov. Žiadne environmentálne hnutie sa doposiaľ neprihlásilo k akcii, a preto zostáva zatiaľ nejasné, čo mohlo sfarbenie vody zapríčiniť. 

ZDROJ

Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.