Ak máte v pláne navštíviť v blízkej dobe Nemecko, dajte si pozor na používanie navigácie. Vodičom aktuálne hrozí pokuta za spustenú navigáciu v aute, pokiaľ v nej majú funkciu, ktorá upozorní na radar či policajnú hliadku. Trest pre vodiča potvrdil aj nemecký súd. Navigácia je v krajine povolená len vtedy, ak ju vodič používa na zistenie trasy.

Zdroj: pixabay

Nemecká polícia to začína brať veľmi vážne a používanie navigácií dôsledne kontroluje. Zákaz používania týchto aplikácií však neplatí len pre vodičov. Na mobilnom zariadení nesmie mať spustenú spomínanú navigáciu žiaden spolujuzdec. 

Vodiči áut a kamiónov v Nemecku sú síce so situáciou nespokojní, ale berú ju vážne a tieto aplikácie sa spustiť počas jazdy neodvážia. U nás na Slovensku naďalej platí zákaz antiradarov. Za ich používanie môžete dostať nielen pokutu 150 eur, ale dokonca aj prísť o vodičský poukaz. Či sa zákaz používania aplikácií oznamujúcich radar alebo policajnú hliadku rozšíri aj k nám, zatiaľ nie je známe. 

ZDROJ

 

Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.