Odhalené: Čína opäť prekvapuje bizarným prvenstvom

729

Čína je jednou z najväčších a najľudnatejších krajín na svete, s bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom, ktoré sa rozvíjali tisíce rokov. Svojím rýchlym ekonomickým rastom a technologickým pokrokom sa stala jednou z hlavných svetových mocností.

Zdroj Christian Lue

Čína má od roku 2015 najväčšiu stálu armádu na svete a druhý najväčší rozpočet na obranu. Čínska ľudová oslobodzovacia armáda (PLA) je najväčšia na svete s viac než 2 miliónmi aktívnych vojakov. Čína v posledných rokoch výrazne zvýšila svoje vojenské výdavky, čo odráža jej ambície posilniť svoju globálnu vojenskú prítomnosť a modernizovať ozbrojené sily.

Obranný rozpočet Číny dosahuje stovky miliárd dolárov ročne, pričom sa zameriava na rozvoj pokročilých technológií, vrátane kybernetickej vojny, hypersonických zbraní a vesmírnych schopností. Čína tiež investuje do modernizácie námornej flotily a letectva, čo jej umožňuje rozširovať svoje vplyvné zóny v Tichomorí a Indickom oceáne.

Napriek tomu, že Čína druhý najväčší obranný rozpočet, prvenstvo v tomto smere stále patrí Spojeným štátom. Americký obranný rozpočet je najväčší na svete a presahuje 700 miliárd dolárov ročne, čo výrazne prevyšuje akúkoľvek inú krajinu.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre