Rezervovanie dovolenky na poslednú chvíľu nemusí byť stresujúce. Práve naopak so správnymi tipmi dokáže prebehnúť bez väčších problémov. Prečítajte si naše rady, vďaka ktorým si dokážete naplánovať tú najlepšiu dovolenku.

Zdroj: unsplash.com

Vyhnite sa hlavnej sezóne

Ak môžete, vyberte si destinácie, ktoré sú v danom období mimo sezónu. Hlavným dôvodom je to, že v tomto období sú letenky a ubytovania drahšie. Navyše väčšina hotelov či Airbnb je už rezervovaná a najkrajšie pamiatky sú počas celého dňa preplnené turistami. 

 

Ak sa rozhodnete ísť na last minute dovolenku, skúste si rezervovať let na stred týždňa v utorok alebo stredu. Letenky sú vtedy výrazne lacnejšie, pretože väčšina ľudí sa rozhodne cestovať cez víkend. A ak chcete ušetriť aj na ubytovaní vyhnite sa víkendu, pretože vtedy ceny ubytovania rapídne stúpajú. 

Rozpočet a informovanosť sú základ

Vopred vytvorený rozpočet na dovolenku vám pomôže hľadať tie najvýhodnejšie ponuky destinácií. Vďaka nemu potom presne viete, koľko môžete minúť na letenky, poistenie, ubytovanie a zábavu v destinácií. Nemusíte sa stresovať tým, že nemáte vo svojich výdavkoch prehľad.

 

Pri nákupe dovolenky cez cestovnú kanceláriu si tiež dôkladne prečítajte zmluvu a skontrolujte platnosť svojich cestovných dokladov. Nezabudnite sa informovať o pravidlách zrušenia letu, rezervácie hotela či programu. Zistite aj, či nebudete platiť dodatočné poplatky. Napríklad za víza, doplnkové služby či daň z ubytovania.

Zdroj: unsplash.com

Nikdy nechoďte naslepo

Ešte predtým, než vás osloví lákavá ponuka na dovolenku, nájdite si čas a preskúmajte destináciu. Vyhľadajte si recenzie, obľúbené reštaurácie a atrakcie v okolí. Zistite si tiež o kultúre, tradíciách či bezpečnostnej situácii v krajine. Vďaka tomu vás tak nič neprekvapí a vyhnete sa prípadným nepríjemnostiam.  

 

Pri hľadaní vám pomôžu rôzne portály a sociálne siete. Využiť môžete aj google maps, cez ktoré si mesto virtuálne prezriete. Zistíte, v akej štvrti budete ubytovaní a aké podniky alebo pamiatky sú blízko vás.

 

Ak plánujete navštíviť krajinu, o ktorej nič neviete, skúste pred hľadaním ubytovania zadať do Googlu „dangerous no go zones“ s názvom mesta. Nájdete tak najnebezpečnejšie štvrte, ktorým by ste sa mali na dovolenke vyhnúť.

Najlepšie last minute destinácie 

Ak túžite spoznávať svet, nenechajte si ujsť výhodné ponuky od cestovných kancelárií. Medzi najlepšie tropické destinácie patria napr. Malorka, Cyprus, Portugalsko, Egypt, Grécko, Maldivy, Malta alebo aj Spojené arabské emiráty. Sú to slnkom zaliate destinácie, ktoré ponúkajú azúrové pláže, historické zrúcaniny s archeologickými nálezmi, očarujúce hory, malebné dedinky a živé mestá s tradičnou kuchyňou. 

Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.