Vybrať správnu bežeckú obuv môže byť náročné

75

Beh a zdravie sú ako spojené, ale nie nenahraditeľné nádoby. Zdravie si dokážeme udržiavať aj rôznymi ďalšími kardio disciplínami. Na behu je vždy niečo fascinujúce, čo nás láka okúsiť ho aj mimo svoju komfortnú zónu. Pod tým rozumieme beh na asfaltových chodníkoch, na mäkkých lesných povrchoch alebo v úplne neudržiavanom prírodnom teréne. Tu sa už vyžaduje slovo odborníka, inak výber bežeckej obuvi môže dopadnúť zle. Odporúčame znalcov nielen v oblasti predaja, ale aj vývoja a výroby bežeckého vybavenia.   

AdobeStock 84142301

 

Bežecké tenisky pre maximálnu ochranu chodidiel a kĺbov

Beh nie je pre tých, čo najradšej idú na doraz a preceňujú sa. Čoraz populárnejším trendom je udržiavať pohľad na beh ako tímový šport, poprípade komunitný s vybudovanou členskou základňou. Venujú sa mu rovnako ženy ako muži, pričom v behu medzi nimi bádať isté rozdiely. To podnietilo rozlišovať dámske a pánske bežecké tenisky a inovovať ich pre zdravie chodidiel a kĺbov. 

Všeobecne sa treba chrániť pred náhlymi, prudkými dopadmi, zmenou v smere a v intenzite pohybu. Beh bez ochranných bežeckých prvkov jednoducho bolí – vytvára neprimeranú záťaž pre každý jeden kĺb a znásobuje ju na tvrdom, neodpruženom povrchu. Iné podmienky dosiahneme len vďaka špecifickej konštrukcii bežeckej obuvi. 

Gel alebo Pure Gel ako inovatívna bežecká technológia 

Vývoj a výroba bežeckého vybavenia sa má realizovať na všetkých úrovniach. Záleží nám na kvalite a komforte počas celého trvania tréningov bez vážnejších neskorších dôsledkov. Podľa mnohých je tou správnou voľbou popredná značka Asics s viac ako 50-ročnými skúsenosťami v bežeckej oblasti.

Jednou z nich je podporovať netradičné, ale zato veľmi úspešné mechanizmy bežeckej obuvi. Ide o funkčný gel a pure gel technológiu s unikátnym tlmením. Tréningový beh získava vďaka tomu nové vlastnosti  – je energický, ale aj komfortný.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.