Vyrastala v chudobe, no svojimi ručne robenými šatami si plní sen a získava srdcia ľudí

877

Teuta Matoshi je mimoriadne šikovná módna návrhárka, ktorej šaty sú výnimočné. Spoznáte ich podľa kombinácie netradičných farieb a do šiat vkladá taktiež ručne robené čipky, korálky či výšivky. Dnes je síce známa a dalo by sa povedať, že je hviezdou, no jej cesta za úspechom bola veľmi tŕnistá.

Nebola to prechádzka ružovou záhradou

Teuta sa narodila blízko Prištiny, teda hlavného mesta Kosova. Jej rodina však bola veľmi chudobná a samotná Teuta pochádzala z 9 detí. Žili v chudobe, doslova z ruky do úst. Pracoval iba jej otec, ktorý bol učiteľ, no tak veľkú rodinu nedokázal dostatočne dobre uživiť. Šikovná žena začala šiť už ako dieťa a spočiatku jej odevy nosili súrodenci. Šaty šila zo starých zvyškov látky.

Keď začala nosiť svoje vlastnoručne vyrobené oblečenie na strednej škole, ľudia boli ohromení a dievčine sa dostalo veľa komplimentov. Začala snívať, že si otvorí svoj vlastný butik s vlastným oblečením a jej kroky sa uberali presne tým smerom.

Mala šťastie, že na vysokej škole stretla človeka, ktorý jej zmenil život

Keď chodila na dizajnérsku univerzitu, stretla sa tam s človekom, ktorý ju posunul vpred. Bol to jej mentor, profesor z Paríža, ktorý mladej žene otvoril dvere do ohromujúceho sveta dizajnu. Pod jeho dohľadom sa začala rozvíjať a naučila sa ako vytvárať šaty svojským štýlom, ktorý je dnes jej rukopisom.

Uznanie a slávu si vyslúžila talentom, tvrdou prácou a vytrvalosťou

Začala mini zákazkami a postupne si vybudovala luxusnú značku oblečenia. Cestu si dokázala nájsť aj keď to nebolo vôbec jednoduché. Pre svoju prácu hľadala kvalitné látky, ktoré však v danom období boli v jej krajine nedostatkovým tovarom. Dala dokopy tím 40 ľudí a od nuly ich vyškolila. Stíhala toto všetko popri svojich materských povinnostiach, keďže sa starala o 3 malé deti.

Napriek sláve nikdy nezabudla na svoje korene. Stanovila si misiu zamestnať čo najviac žien vo vlastnom podniku, pretože krajina trpela vysokou nezamestnanosťou žien. Pomáha jej mnoho mladých mamičiek, ktoré sa taktiež chcú pohybovať vo svete módy.

Zdroj

Foto: Brightside

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre