Kto tvorí 70% absolventov vedy v Iráne? – odpoveď zmení vaše doterajšie chápanie tejto krajiny

274

V Iráne 70% študentov vedy a inžinierstva tvoria ženy, a v technologickej komunite sú stále viac povzbudzované, aby hrali v života väčšie úlohy.

Zdroj Parastoo Maleki

Bežné mýty o iránskych ženách, ako že nemôžu riadiť alebo zastávať mocenské pozície, sú nepravdivé. Ženy v Iráne vlastnili a riadili podniky v mužsky dominantných odvetviach, ako sú ropa a technológie, a teraz sa zapájajú aj do startupovej scény.

Ženy v startupoch

Mladá podnikateľka Ghonche Tavoosi nedávno prezentovala svoj startup Lendem na technologickej konferencii. Lendem umožňuje ľuďom požičiavať si veci a sledovať ich návrat. Ženy ako Reyaneh a Bahareh Vahidian organizujú podujatia, ktoré podporujú podnikateľky. Behnaz Aria, zakladateľka IT školy, je jednou z priekopníčok v iránskom technologickom sektore.

História ukazuje, že revolúcia v roku 1979 a následné zmeny podporili vzdelanie a pracovné príležitosti pre ženy, čím sa vytvorila generácia ambicióznych podnikateliek. Ženy dnes pracujú v rôznych profesiách a rodinné úlohy sa menia, čo podporuje rovnosť pohlaví. Podpora mužských kolegov a zvýšená účasť žien v technologickom sektore sú kľúčové pre ďalší rast.

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre