Výstrahy pred teplom: Dnes bude na Slovensku až 37°C, pripravte sa aj na búrky!

181

Aj vo štvrtok 11. júla 2024 sa musia Slováci pripraviť na extrémne horúce počasie. Na niektorých miestach má denná teplota dosiahnuť úroveň až 37°C. Navyše treba počítať aj s búrkami!

Meteorológovia vydali na štvrtok 11. 7. 2024 výstrahy pred teplom a to prvého aj druhého stupňa. Najvyššie teploty sa očakávajú dnes na východe Slovenska, konkrétne v okresoch Michalovce a Trebišov. Práve tam by mala „padnúť“ teplota až 37°C, na ostatných územiach Slovenska by sa mala pohybovať na úrovni od 32°C do 34°C.

Pre viacero okresov západného, stredného a východného Slovenska platí výstraha pred teplom 1. stupňa, pre väčšinu okresov platí výstraha pred horúčavami 2. stupňa. Toto varovanie je platné najmä v popoludňajších hodinách, konkrétne v čase od 14:00 do 18:OO.

Zdroj Alexas_Fotos

Okrem horúčav sa však musia Slováci pripraviť aj na búrky. Tie odborníci predpovedajú najmä na území Banskobystrického, Žilinského a Trenčianskeho kraja. Výstraha 1. stupňa pred búrkami platí okrem toho aj pre okresy Gelnica, Rožňava, Spišská Nová Ves, Levice, Kežmarok, Levoča, Poprad a Stará Ľubovňa.

Ani dnes teda nezabúdajte na pitný režím a v rámci možností sa snažte vyvarovať priamemu slnečnému žiareniu príliš dlho. Okrem toho počítajte s možnosťou búrky, či prehánky.

Zdroj Boboshow

Zdroj 1, Zdroj 2

Tomáš Pajerský
Tomáš sa písaniu článkov a copywritingu všeobecne venuje už 10 rokov. Pravidelne prispieva svojou tvorbou do viacerých kategórii na našom webe a nižšie nájdete zoznam jeho článkov.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre