Pozrite si niekoľko dôvodov, pre ktoré môže váš partner chcieť udržať vzťah v tajnosti

482

Tajomstvá sú zložitá vec, a pokiaľ ide o romantické vzťahy, orientácia v nich môže byť ešte zložitejšia.

Vytváranie tajomstiev v rámci vzťahu vždy povedie k problémom, avšak udržiavať v tajnosti samotný vzťah môže byť ešte väčším orieškom.

Ak ste práve vstúpili do vzťahu, nemusíte cítiť potrebu hneď sa s tým niekomu zdôveriť, no postupom času môže byť pre vás odhalenie pravdy priveľmi komplikované.

Tu sú najčastejšie dôvody, pre ktoré sa ľudia rozhodnú svoj vzťah tajiť pred okolím.

pexels photo 5723185
Zdroj: pexels

Sú krátko po rozchode

Vzhľadom na to, že len nedávno ukončili jeden vzťah, môžu chcieť postupovať opatrne. Môžu mať pocit, že sa zachovali nespravodlivo voči svojmu ex priateľovi, keďže sa rozhodli byť šťastný tak skoro.

Pozor však na to, že to môže byť i znak toho, že v sebe stále živia nádej na návrat do predchádzajúceho vzťahu.

broken heart hanging on wire
Zdroj: unsplash

Majú strach zo záväzku

Majú radi svoju slobodu a predstava, že sa niekomu zaväzujú, ich desí. Ak by zverejnili pravdu o svojom stave, zrazu by sa ich vzťah stal vážnejšou záležitosťou.

close up photography of silver-colored wedding rings on pink gerbera daisy flower
Zdroj: unsplash

Ich priatelia, či rodina by danú osobu nemusela schváliť

Váš partner môže pochádzať z konzervatívnej rodiny, alebo má rodičov s veľmi konkrétnou predstavou o tom, s kým by ich dieťa malo byť vo vzťahu.

Ak ide o vzťah na pracovisku, mohlo by to byť v rozpore s pravidlami

Nemusí to nutne znamenať, že by váš vzťah bol zakázaný, no ak sa spolu vyskytujete na pracovisku v tesnej blízkosti, nemusí to byť úplne vhodné. Predovšetkým, ak by to mohlo mať vplyv na kariéru jedného z vás, je lepšie počkať, kým si nebudete istý, že stojí za to riskovať.

man in white dress shirt sitting beside woman in black long sleeve shirt
Zdroj: unsplash

Myslia na svoje deti

Ak má váš partner deti, je to o to komplikovanejšie. Nemôže brať do úvahy len svoje vlastné pocity, ale aj pocity detí, taktiež musí zvážiť možné dopady na ich vývoj. Preto je pochopiteľné, chcieť zverejniť svoj vzťah až po dosiahnutí istoty, že sa jedná o perspektívne spojenie s budúcnosťou.

four children standing on dirt during daytime
Zdroj: unsplash

Jedná sa o vzťah dvoch ľudí rovnakého pohlavia

V takomto prípade sa môže obávať nepochopenia, či odsúdenia zo strany rodiny alebo priateľov. Každopádne nie je možné udržiavať vzťah v tajnosti neustále, a preto môže byť lepšie vyjsť s pravdou von hneď na začiatku.

two man jumping above brown beach sand
Zdroj: unsplash

Môžu udržiavať ďalšie vzťahy

V zriedkavých prípadoch môže byť dôvod zatajovania vzťahu ten, že nechcú, aby sa o tom dozvedeli ich ďalší partneri, či milenci. Nemusíte byť totiž jediný, komu prejavujú svoje city.

6caae233 d2c6 4b36 b9f0 3705ed985cb1
Zdroj: openverse

Bráni im v tom minulosť s vaším priateľom

Mohlo sa stať, že boli v romantickom vzťahu s niektorým z vašich priateľov, a teda chcú vyčkať aspoň po dobu neistého začiatku. Aj v tomto prípade však platí, že by nemali otáľať príliš dlho. Inak by váš priateľ mohol cítiť voči vám krivdu za zradu.

Zdroj

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.