Ako sa z Lenina stal Darth Vader, ktorý šíri wifi zadarmo

849
darth vader fotografia
Foto od Marmella

Ešte pre pár rokmi stála v meste Odessa na Ukrajine socha komunistického vodcu Ruska – Vladimíra Lenina. Miestnym Ukrajincom sa však táto socha tak úplne nepozdávala. Rozhodli sa ju trošku upraviť. A tak sa zo sochy Lenina stala zanedlho socha známej postavy z populárnej filmovej série Star Wars, Darth Vader. Ukrajinský umelec Alexander Milov, ktorého umelecké diela sa objavili dokonca aj na festivale Burning Man v Nevadskej púšti, bol práve ten ktorý túto sochu ozvláštnil. Svojou kreativitou a sochárskym nadaním pretransformoval sochu tohto významného komunistu na Dartha Vadera. Tento výtvor mal slúžiť ako odpoveď na nedávne protikomunistické zákony, ktorých hlavné body požadovali odstránenie komunistických znakov a propagandistických materiálov, ktorých sa dodnes na Ukrajine nachádza nespočetne veľa.

Leninova tvár bola zakrytá maskou Dartha Vadera a jeho kabát bol zmenený na Vaderov plášť. Nielen že celá socha vyzerá vierohodne ako postava z filmu, ale dokonca Vaderova helma slúži ako free Wi-Fi hotspot.

“Chcel som urobiť akýsi symbol americkej populárnej kultúry, ktorá sa zdá byť o mnoho trvalejšia a milovanejšia ako sovietsky ideál,“ hovorí pán Milov pre spravodajstvo BBC.

Protikomunistické zákony sú v platnosti od apríla 2015, vydané ukrajinským parlamentom, čo bolo sprevádzané ruskou vojenskou agresivitou na území krajiny. “Star Wars: The Force Awakens” prišlo do kín taktiež v decembri roku 2015.

ZDROJ

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre